Oczy
wiedza

Jakie uzależnienia są najczęściej spotykane na ulicach? Jakiego rodzaju ośrodki są w stanie takim ludziom pomóc?

Różnego rodzaju sytuacje w ciągu życia sprawiają, iż czasami otaczają nas problemy, z którymi ciężko sobie poradzić. Niektóre osoby w takich trudnych chwilach uciekają w różne używki, które jednak tylko na chwilę przynoszą ulgę.
Okulary

Czy praktyka laserowego leczenia zastąpi okulary i soczewki? Efektywność metody naświetlania wiązkami

Przyczyny osłabienia wzroku są różne. W kontekście coraz mniej wyraźnego „obrazu” świata wydajemy na okulary (z coraz mocniejszymi szkłami) i soczewki naprawdę pokaźne pieniądze. Okazuje się, że dla zapewnienia oczom prawidłowego obrazu widzianego nie potrzeba wyłącznie szkieł i soczewek.
wilgoć

W poszukiwaniu pracy i wyższych przychodów ogromnie często decydujemy się na wyjazd za granicę

Bliskość terenów zagranicznych w znaczący sposób to ułatwia i większość z nas zamieszkujących w pobliżu granicy niemieckiej czy czeskiej właśnie na tamtych terenach świadczy swoją pracę.
kaszel

Nadwaga lub otyłość to nie wyłącznie problem natury estetycznej, ale również wielkie zagrożenie dla naszego zdrowia

Niestety siedzący sposób życia, brak ruchu i szkodliwa obfitująca w tłuste potrawy dieta ogromnie szybko prowadzą do problemów z nadmierną wagą lub otyłością, a walka z nimi wymaga rzeczywiście bardzo dużo wyrzeczeń.
okulary

W jaki sposób można dziś najskuteczniej dbać o swoje oczy i walczyć z wadami wzroku?

Każdy powinien możliwie jak najlepiej troszczyć się o własne zdrowie. Wizyty u lekarzy i w szpitalach przecież nie należą do najprzyjemniejszych, a leczenie często bywa rzeczywiście dość kosztowne. Jednym z podstawowych zmysłów człowieka jest oczywiście wzrok. Jak w takim razie można obecnie zadbać o zdrowie własnych oczu? Co najważniejsze, co jakiś czas odwiedzać okulistę, który wykona badanie pozwalające na sprawdzenie ostrości widzenia. Co więcej, jeżeli zostały zalecone okulary, należy je zakładać.
praca

Pasty do zębów przeznaczone dla osób palących - czyli, jak pozbyć się przebarwień, kiedy "odpala się dymka"

Jeśli jesteś osobą kurzącą, to z pewnością znasz dobrze problemik, jakim to są spowodowane tym przebarwienia na własnych zębach, nie napomykając już o brzydkim z tego konkretnego powodu zapaszku pochodzącym z usteczek.
selfie - zdrowie

Suplementy diety - jak je wybierać, gdzie kupować i jak dokładnie zażywać żeby nie przesadzić?

Suplementy diety to bez wątpienia niezwykle kontrowersyjny temat - zwykle kojarzą nam się z odchudzaniem albo z siłownią. Jeżeli Ty również masz tego rodzaju stereotypowe wyobrażenie na temat suplementów diety, wtedy akurat nadszedł odpowiedni czas, aby to zmienić!
Zdrowe Święta – jedzmy na zdrowie!

Wypadanie włosów u mężczyzn można zatrzymać

Wielu ludzi zareaguje przerażeniem, kiedy rozpoczynają obserwować, że na grzebieniu okazuje się być znacznie więcej włosów, a na ich głowie rozpoczynają się zjawiać puste miejsca.
wizja - zdrowie

Jak dzięki ziołom uzdrowić się od częstych dolegliwości. Parę porad o ziołolecznictwie

To jak działa nasze ciało jest w ogromnej mierze wynikiem naszego stylu życia. Priorytetem jest, aby zanotować w pamięci trochę kluczowych reguł, żeby trwale przeistoczyć swoje szkodliwe przyzwyczajenia. Zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć każdego dnia.
okulistyka

Okulistyka – w jaki sposób obecnie są leczone różnego rodzaju choroby oczu i czy zabiegi przynoszą odpowiedni rezultat?

Warto dbać o swoje oczy, żeby funkcjonowały możliwie jak najlepiej przez długi czas. Niestety, sporo osób odwiedza lekarza dopiero, kiedy zauważają coś niepokojącego. Tymczasem, podstawowe znaczenie mają regularne badania profilaktyczne, które dają szansę możliwie jak najszybciej zdiagnozować potencjalne schorzenia, a jak powszechnie wiadomo, pierwsze stadium zwiększa szansę wyleczenia.
1 2 3