Oczy
Para emerytów

Czy zastrzyk podawany prosto do gałki ocznej boli i jakie dolegliwości można leczyć tą metodą?

Nasze gałki oczne, zwłaszcza po skończeniu 50. roku życia są podatne na liczne, trudne do zatrzymania dolegliwości. Zastrzyk podany prosto do gałki ocznej stanowi najszybszą drogę wprowadzenia leku. Iniekcje doszklistkowe, czyli ekspercka nazwa zastrzyków aplikowanych do środka gałki ocznej.
bakterie

Ból bywa nieodzownym elementem naszego życia

Nie odnajdziemy najpewniej osoby, która by go nie poznała. Ból fizyczny z różnych przyczyn dotyka nawet dzieci.


Ból bywa nieodzownym elementem naszego życia

Nie ma jednakże najprawdopodobniej nic gorszego aniżeli ból zęba lub dziąseł.
jedzenie

Jak przygotować się do pobierania krwi - gdzie poszukiwać informacji?

Kiedyś - jeszcze tak naprawdę kilka lat do tyłu - aby w prawidłowy sposób móc pobrać krew, dany pacjent dostawał kilka wskazówek na dzień lub dwa przed owym "zbiegiem" i albo się ich w pełni trzymał albo nie.
dziecko w dresach

Początkowe objawy zaćmy - co je może powodować oraz jak dokładnie wygląda samo laczenie?

Zaćma to choroba oczu, która w rzeczywistości ma możliwość nawet doprowadzić do naszego utracenia wzroku. Kiedyś była niewiarygodnie "popularna" - w obecnej chwili występuje rzadziej, lecz nadal dość spory odsetek ludzi w jakimś pewnym momencie odkrywa, że owa choroba zabiera im ostrość widzenia.
dermatologia

W jakiej sytuacji musimy zdecydować się na operację zaćmy oraz czy jest to bolesne?

oczy są niezwykle istotne w życiu każdego człowieka. Kiedy nasz zmysł wzroku jest dobry, nie szanujemy zdolności poprawnego widzenia. Gdy zauważysz, że widok, na który patrzysz jest mniej wyraźny, czas pójść do lekarza.
soczewka w oku

Zbadaj wzrok swojego dzieciaka - nie zapomnij o tym, że i on może ubierać soczewki kontaktowe jednodniowe!

Dla wszystkich małżeństw najistotniejsze jest zdrowie i życie dzieciaków. Dlatego też bezustannie troszczą się oni o to, by ich dzieci normalnie się rozwijały. W razie jakichkolwiek, poważniejszych kłopotów od razu konsultują się oni z doktorami, którzy sugerują co trzeba dalej robić.
kieliszek dobrego wina

Jeśli chcemy mieć zdrowe oczy, to powinniśmy systematycznie odwiedzać lekarza

Należy regularnie chodzić do okulisty i troszczyć się o oczy, gdyż teraz bardzo wiele czasu spędzamy przed rozmaitymi monitorami, które mogą szybko popsuć nasz wzrok.
badania prenatalne

Zapłodnienie metodą in vitro - problem interesujący mnóstwo ludzi

Aktualnie medycyna poczyniła nieprawdopodobne postępy w licznych obszarach. Wynaleziono więcej metod uzdrawiania kłopotliwych chorób, dzięki którym chory nie odczuwa silnego bólu bądź dyskomfortu.
1 2 3