Ruch
lekarz

O czym zawsze powinien pamiętać wszelki lekarz i jakie mogą być specjalizacje?

Czy wiesz jak brzmi początkowa zasada, której uczą się słuchacze szkół wyższych medycyny? To wypowiedziane przez tak zwanego ojca nauk medycznych Hipokratesa łacińskie wyrazy: primo non nocere. Znaczy to, iż już w starożytności obywatele byli świadomi okoliczności, iż podobnie jak funkcjonowania medyków mogłyby uzdrawiać, tak mogłyby także zaszkodzić.


O czym zawsze powinien pamiętać wszelki lekarz i jakie mogą być specjalizacje?

Nasz organizm jest albowiem równocześnie bardzo delikatny oraz słaby, wszakże z drugiej strony mocny oraz wytrzymały.
dietetyk goleniów

Wiosna to odpowiedni czas za wzięcie się za swoje zdrowie i kondycję fizyczną!

Zimą zazwyczaj o wiele więcej jemy tłustych i rozgrzewających potraw, a jednocześnie bardzo spada wskaźnik naszej aktywności fizycznej - nic zatem dziwnego, iż wraz z nadejściem wiosny zwykle czujemy się ociężali i planujemy wziąć się za swoją formę.
ciało

Zadbaj o swoje ciało i kondycję, zagwarantuje to wielkie korzyści oraz sprawi, że poczujesz się lepiej!

Znane porzekadło mówi, że zdrowie ma się zaledwie jedno. To doprawdy słuszne słowa i należy mieć je na uwadze w codziennym życiu. Niestety, w pędzie, w którym żyjemy coraz częściej zapominamy o trosce, którą jesteśmy zobowiązani naszemu zdrowiu oraz kondycji, wciąż zapominamy o siebie dbać, właściwie się odżywiać, jesteśmy nazbyt zmęczeni, żeby wyjść na dwór i zbyt zajęci, by wcześniej położyć się spać. To wszystko bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję naszego organizmu, jak także na nastrój. Nigdy nie jest za późno, aby zająć się sobą oraz zatroszczyć się o zdrowie oraz ciało. To daje profity w przyszłości.
Sushi

Techniki masaży zdrowotnych

Z całą pewnością każdy przynajmniej raz śnił o relaksującym masażu, który może sprawić, że wszelakie problemy i nadmiary obowiązków powędrują w niepamięć.
Dom

Czy doskwiera nam zwyrodnienie stawów?

Co dzień wypełniamy tysiące przeróżnych ruchów, które powodują że nasze stawy się niszczą. Jeśli do tego jeszcze dołożymy nadwagę, lub jakieś schorzenia, to może się okazać, że zaprzestaną one właściwie funkcjonować dużo wcześniej, aniżeli to powinno mieć miejsce.