Pies
tibetan mastiff

Czy warto posiadać we własnym mieszkaniu psa?

Niegdyś psy w dużej mierze służyły własnym panom jako doskonała ochrona przed chociażby drapieżnikami. Szczególnie na polskiej wsi często psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Aktualnie nadal psy są w wielu przypadkach wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, przykładowo są świetne jeżeli w grę wchodzi ochrona. Naturalnie akurat w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, w końcu jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości jest im dobrze. Jednak takie psiaki jak na przykład tibetan mastiff breeders, są uwielbiane akurat nie z takowych przyczyn.
perfectbreed.pl

Nasi milusińscy oraz członkowie rodziny – psy

Właściciele pupili którymi są pieski od samego początku ich przygarnięcia pod własny dach muszą mieć świadomość tego, że porywają się na nie małą odpowiedzialność. Szczeniaki zarówno jak dorosłe pieski domagają się sporo uwagi, oraz inwestycji, co niejednym po jakimś czasie wydaje się być męczące.
Pies Shi-Tzu

Orijen będzie najlepszą karmą dla każdego psa dając mu energię na cały dzień

Zaproszenie pod swój dach psa to marzenie wielu ludzi. Niestety przygarnięcie zwierzaka to nie same przyjemności, ale też i obowiązki, na które nie każdy ma ochotę. Chcąc zwierzęcego towarzystwa powinniśmy zastanowić się kilka razy nim postanowimy zaprosić nowego mieszkańca do domu.
Dwa owczarki niemieckie

Co jeszcze możesz zrobić w trosce o bezpieczeństwo swojego psa

Jeśli posiadasz niedużego psa i boisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wtedy krzywdy, kategorycznie powinieneś pomyśleć o założeniu dla niego jakiegoś zabezpieczenia. Jeśli masz małego pieska dla przykładu w bloku i nie chcesz, aby wypadł przez taras, wtedy bez wątpliwości genialnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.
obroża

Elektryczna obroża dla psa - najistotniejsze informacje, które warto przeczytać

Elektryczne obroże dla czworonoga znakomicie nadają się do tresury czworonogów, jakie ukończyły już 6 miesięcy. Pozwalają na skuteczny i nadzwyczaj efektywny trening, natomiast widoczne wyniki można dostać w krótkim terminie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie należy jednak używać jedynie do karania psa. Ma ona na celu nauczyć czworonoga właściwych nawyków, a więc używamy jej dokładnie w tym samym momencie, kiedy zauważymy, iż nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne naturalnie pomogą nam wyeliminować nieodpowiednie zachowania u pupila, zarazem są one bezpieczne i nie wywołują silnych impulsów elektrycznych, wobec tego nie powinniśmy bać się o zdrowie naszego pupila.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż musi posiadać w domu zwierzę. To bardzo poważna kwestia i należy się nad tym odpowiednio zastanowić. Na pewno nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby zaprzestało nas tą sprawą męczyć. Oszukiwanie malca może przynieść jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy marzenia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.
obroża

Kiedy obroża antyszczekowa może być nam przydatna?

Obroże antyszczekowe mogą okazać się niezwykle przydatne dla każdego właściciela psów. Praktycznie nie ma takiego psa, który nie szczeka lub nie warczy. Nie warto się dziwić takiemu zachowaniu, ponieważ jest to zupełnie naturalna czynność każdego psa. W żaden sposób nie ograniczymy tego. Mimo, że natury nie możemy zmienić, to jednak możemy starać się zapanować nad niektórymi odruchami.
pies

Troska o psa nie jest dzisiaj nie na miejscu

Prawie każdy właściciel psa nader kocha swojego zwierzaka i w żadnym razie nie dałby zrobić mu przykrości. Kiedy także posiadasz psa, bez wątpienia wiesz doskonale, że musisz się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o psa nie jest teraz niczym dziwnym – wielu właścicieli psów poświęciłoby dla swoich zwierząt praktycznie wszystko.
obroża

Szukając najbardziej odpowiedniej rasy psów do pilnowania domu

Wybór psa, który będzie pełnił rolę czworonożnego stróża w domostwa to spore wyzwanie. Dobra rada: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jak jego wychowanie.
pies

Czym należy pożywić domowe zwierzaki by wyrosły na zdrowe?


Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niezwykle w wielu przypadkach zwierzaki. W tym miejscu wskazane jest zaryzykować stwierdzeniem, że po wielokroć nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej tymczasem nasze trendy w posiadaniu zwierząt są wybitnie różnorodne.