Pies
perfectbreed.pl

Nasi milusińscy oraz członkowie rodziny – psy

Posiadacze milusińskich którymi są psy od chwili ich wzięcia pod swój dach powinni mieć świadomość tego, iż porywają się na nie małą odpowiedzialność. Szczeniaki tak samo jak duże pieski potrzebują sporo uwagi, a także inwestycji, co niejednym po czasie wydaje się być męczące.
obroża

Elektryczna obroża dla psa - najistotniejsze informacje, które warto przeczytać

Elektryczne obroże dla psa idealnie nadają się do tresury psów, jakie ukończyły już 6 miesięcy. Zezwalają na skuteczny oraz niezwykle efektywny trening, natomiast widoczne efekty można pozyskać w krótkim terminie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie należy jednak używać wyłącznie do karania psa. Ma ona na celu nauczyć czworonoga właściwych nawyków, a więc używamy jej dosłownie w tym samym momencie, gdy zauważymy, iż nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne na pewno pomogą nam wyeliminować niestosowne zachowania u pupila, równocześnie są one bezpieczne i nie wywołują ostrych impulsów elektrycznych, w związku z tym nie musimy bać się o zdrowie naszego pupila.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż chce mieć w domu zwierzaka. To dość poważna rzecz i należy się nad nią odpowiednio zastanowić. Na pewno nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu szkrabowi, że pozwalamy na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą sprawą zamęczać. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze skutki niż odmowa. Zanim jednak zniszczymy marzenia dzieciaka o zwierzątku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
obroża

Kiedy obroża antyszczekowa może być nam przydatna?

Obroże antyszczekowe muszą znajdować się na wyposażeniu wszystkich właścicieli psów. Właściwie nie ma takiego psa, który nie szczeka lub nie warczy. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ jest to zupełnie naturalna czynność każdego psa. Nie powinniśmy nawet tego ograniczać. Mimo, że natury nie da się zmienić, to jednak można próbować zapanować nad niektórymi odruchami.
Dwa owczarki niemieckie

Co jeszcze możesz zrobić w trosce o bezpieczeństwo swojego psa

Jeżeli masz małego psa i boisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wówczas krzywdy, niewątpliwie powinieneś pomyśleć o zamontowaniu dla niego jakiegoś płotu. Jeżeli masz małego pieska przykładowo w bloku i nie chcesz, aby uciekł przez taras, wtedy zdecydowanie świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.
pies

Czym należy pożywić domowe zwierzaki by wyrosły na zdrowe?


Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niezwykle w wielu przypadkach zwierzaki. W tym miejscu wskazane jest zaryzykować stwierdzeniem, że po wielokroć nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej tymczasem nasze trendy w posiadaniu zwierząt są wybitnie różnorodne.
obroża

Szukając najbardziej odpowiedniej rasy psów do pilnowania domu

Wybór psa, który będzie pełnił rolę czworonożnego stróża w domostwa to spore wyzwanie. Dobra rada: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jak jego wychowanie.
pies

Troska o psa nie jest dzisiaj nie na miejscu

Na pewno każdy właściciel psa znacząco kocha swojego zwierzaka i w najgorszym razie nie pozwoliłby zrobić mu krzywdy. Jeżeli również posiadasz psa, bez wątpliwości wiesz dobrze, że musisz się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o zwierzę nie jest teraz niczym dziwnym – dużo właścicieli psów poświęciłoby dla swoich psów praktycznie wszystko.
tibetan mastiff

Czy warto posiadać we własnym mieszkaniu psa?

Kiedyś psy w dużej mierze służyły własnym panom jako bardzo dobra ochrona przed choćby drapieżnikami. W szczególności na wsi często psy były praktycznie nieodłączną częścią krajobrazu. Dzisiaj ciągle psy są bardzo często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, przykładowo są bardzo dobre jeśli w grę wchodzi ochrona. Oczywiście akurat w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, przecież jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez cienia wątpliwości nie jest im źle. Jednak takie psy jak na przykład tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z tego typu przyczyn.