Pies
pies

Czym należy pożywić domowe zwierzaki by wyrosły na zdrowe?


Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się ogromnie wielokrotnie zwierzaki. W tym miejscu wskazane jest zaryzykować stwierdzeniem, że po wielokroć nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej tymczasem nasze trendy w posiadaniu zwierząt są niezwykle różnorodne.
pies

Troska o psa nie jest dzisiaj nie na miejscu

Niemal każdy właściciel psa wielce lubi swojego zwierzaka i w żadnym razie nie pozwoliłby zrobić mu krzywdy. Kiedy również posiadasz psa, na pewno wiesz dokładnie, że musisz się nim naprawdę dobrze opiekować. Troska o psa nie jest dzisiaj niczym dziwnym – dużo właścicieli psów poświęciłoby dla swoich zwierzaków właściwie wszystko.
perfectbreed.pl

Nasi milusińscy oraz członkowie rodziny – psy

Posiadacze milusińskich którymi są psy od samego początku ich przygarnięcia pod własny dach powinni mieć jasną sytuację, że decydują się na dużą odpowiedzialność. Małe psy zarówno jak dorosłe pieski domagają się wiele uwagi, a także inwestycji, co niejednym po jakimś czasie wydaje się być męczące.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż musi mieć w domu zwierzę. To dosyć istotna rzecz i trzeba się nad tym dobrze zastanowić. Z pewnością nie można od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że pozwalamy na to, tylko dlatego, aby zaprzestało nas tą prośbą męczyć. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednakże zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
Pies Shi-Tzu

Orijen będzie najlepszą karmą dla każdego psa dając mu energię na cały dzień

Przygarnięcie zwierzaka to marzenie wielu ludzi. Niestety przygarnięcie zwierzaka to nie tylko przyjemności, ale też i zobowiązania, z których nie każdy może się wywiązać. Pragnąc zwierzęcego towarzystwa należy przeanalizować sprawę kilka razy zanim postanowimy zaprosić nowego lokatora do własnego domu.
Dwa owczarki niemieckie

Co jeszcze możesz zrobić w trosce o bezpieczeństwo swojego psa

Jeżeli masz niedużego psa i obawiasz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wówczas krzywdy, koniecznie powinieneś pomyśleć o zamontowaniu dla niego jakiegoś zabezpieczenia. Jeżeli masz małego pieska na przykład w bloku i nie chcesz, aby uciekł przez taras, wtedy niewątpliwie genialnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.
obroża

Kiedy obroża antyszczekowa może być nam przydatna?

Obroże antyszczekowe powinny znajdować się na wyposażeniu każdego właściciela psów. Właściwie nie ma takiego psa, który nie szczeka lub nie warczy. Nie powinniśmy się dziwić takiemu zachowaniu, ponieważ jest to całkowicie odruchowe zachowanie każdego psa. W żaden sposób nie ograniczymy tego. Chociaż natury nie da się zmienić, to jednak możemy starać się zapanować nad niektórymi zachowaniami.
tibetan mastiff

Czy warto posiadać we własnym mieszkaniu psa?

Kiedyś psy generalnie służyły swoim panom jako doskonała ochrona przed choćby drapieżnikami. Zwłaszcza na wsi bardzo często psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Dzisiaj nadal psy są często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, np. są doskonałe jeżeli w grę wchodzi ochrona. Naturalnie akurat w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, w końcu jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez wątpienia jest im dobrze. Jednakże takie zwierzaki jak np. tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z takich powodów.
obroża

Elektryczna obroża dla psa - najistotniejsze informacje, które warto przeczytać

Elektryczne obroże dla psa znakomicie nadają się do tresury czworonogów, które ukończyły już 6 miesięcy. Pozwalają na skuteczny i nadzwyczaj wydajny trening, natomiast widoczne wyniki można dostać w krótkim czasie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie powinno się jednak używać jedynie do karania psa. Ma ona na celu przyuczyć czworonoga dobrych nawyków, a więc używamy jej dokładnie w tym samym momencie, kiedy zauważymy, że nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne niewątpliwie pomogą nam usunąć nieodpowiednie zachowania u pupila, jednocześnie są one bezpieczne i nie generują ostrych impulsów elektrycznych, w związku z tym nie musimy obawiać się o zdrowie naszego pupila.
obroża

Szukając najbardziej odpowiedniej rasy psów do pilnowania domu

Wybór psa, który będzie pełnił rolę czworonożnego stróża w domostwa to spore wyzwanie. Dobra rada: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jak jego wychowanie.