Pies
pies

Troska o psa nie jest dzisiaj nie na miejscu

Na pewno każdy właściciel psa mocno kocha swojego zwierzaka i w najgorszym razie nie pozwoliłby zrobić mu krzywdy. Jeśli też posiadasz psa, zdecydowanie wiesz doskonale, że musisz się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o zwierzę nie jest dzisiaj niczym dziwnym – wielu właścicieli psów poświęciłoby dla swoich zwierząt praktycznie wszystko.
Dwa owczarki niemieckie

Co jeszcze możesz zrobić w trosce o bezpieczeństwo swojego psa

Jeżeli masz niedużego psa i boisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wówczas krzywdy, na pewno powinieneś pomyśleć o zamontowaniu dla niego jakiegoś ogrodzenia. Jeżeli masz niewielkiego pieska przykładowo w bloku i nie chcesz, aby wypadł przez taras, wtedy kategorycznie genialnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż pragnie posiadać w domu zwierzę. To bardzo istotna sprawa i powinniśmy się nad tym dobrze zastanowić. Na pewno nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko po to, aby zaprzestało nas tą prośbą męczyć. Okłamywanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednakże zadeptamy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przemyślmy wszystko na spokojnie.
obroża

Kiedy obroża antyszczekowa może być nam przydatna?

Obroże antyszczekowe powinny znajdować się na wyposażeniu każdego właściciela psów. Właściwie nie ma takiego psa, który nie szczeka lub nie warczy. Nie powinniśmy się dziwić takiemu zachowaniu, ponieważ jest to całkowicie odruchowe zachowanie każdego psa. W żaden sposób nie ograniczymy tego. Chociaż natury nie da się zmienić, to jednak możemy starać się zapanować nad niektórymi zachowaniami.
tibetan mastiff

Czy warto posiadać we własnym mieszkaniu psa?

Kiedyś psy generalnie służyły swoim panom jako doskonała ochrona przed choćby drapieżnikami. Zwłaszcza na wsi bardzo często psy były praktycznie nieodłączną częścią życia. Dzisiaj nadal psy są często wykorzystywane do niejako celów komercyjnych, np. są doskonałe jeżeli w grę wchodzi ochrona. Naturalnie akurat w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, w końcu jeśli psy są odpowiednio traktowane, to bez wątpienia jest im dobrze. Jednakże takie zwierzaki jak np. tibetan mastiff breeders, są lubiane akurat nie z takich powodów.
pies

Czym należy pożywić domowe zwierzaki by wyrosły na zdrowe?


Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się wybitnie w wielu przypadkach zwierzaki. W tym miejscu należałoby zaryzykować stwierdzeniem, że po wielokroć nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej natomiast nasze trendy w posiadaniu zwierząt są ogromnie różnorodne.
obroża

Elektryczna obroża dla psa - najistotniejsze informacje, które warto przeczytać

Elektryczne obroże dla psa znakomicie nadają się do tresury czworonogów, które ukończyły już 6 miesięcy. Pozwalają na skuteczny i nadzwyczaj wydajny trening, natomiast widoczne wyniki można dostać w krótkim czasie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie powinno się jednak używać jedynie do karania psa. Ma ona na celu przyuczyć czworonoga dobrych nawyków, a więc używamy jej dokładnie w tym samym momencie, kiedy zauważymy, że nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne niewątpliwie pomogą nam usunąć nieodpowiednie zachowania u pupila, jednocześnie są one bezpieczne i nie generują ostrych impulsów elektrycznych, w związku z tym nie musimy obawiać się o zdrowie naszego pupila.
perfectbreed.pl

Nasi milusińscy oraz członkowie rodziny – psy

Posiadacze milusińskich którymi są pieski od chwili ich przygarnięcia pod własny dach muszą mieć jasną sytuację, iż porywają się na nie małą odpowiedzialność. Małe psy zarówno jak duże pieski wymagają dużo uwagi, jak też inwestycji, co niejednym po czasie wydaje się zbyt denerwujące.
Pies Shi-Tzu

Orijen będzie najlepszą karmą dla każdego psa dając mu energię na cały dzień

Przyjęcie do domu kociaka to marzenie wielu ludzi. Niestety przygarnięcie zwierzęcia to nie tylko przyjemności, ale też i obowiązki, z których nie każdy może się wywiązać. Pragnąc zwierzęcego towarzystwa należy przemyśleć sprawę kilka razy nim zdecydujemy się przyjąć nowego mieszkańca do własnego domu.
obroża

Szukając najbardziej odpowiedniej rasy psów do pilnowania domu

Wybór psa, który będzie pełnił rolę czworonożnego stróża w domostwa to spore wyzwanie. Dobra rada: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jak jego wychowanie.