Kiedy obroża antyszczekowa może być nam przydatna?

Obroże antyszczekowe mogą okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich właścicieli psów. Praktycznie nie ma takiego psa, który nie szczeka albo nie warczy. Nie należy się dziwić takiemu zachowaniu, bowiem jest to zupełnie odruchowa czynność każdego psa. W żaden sposób nie ograniczymy tego. Chociaż natury nie da się zmienić, to jednak możemy starać się zapanować nad niektórymi odruchami.

obroża antyszczekowa - www.sport-dog.pl
Obroża antyszczekowa przydaje się w bardzo wielu przypadkach. Idealnym przykładem jest w tej sytuacji wyjazd na wakacje, gdy jedzie z nami nasz pupil. W dzisiejszych czasach bardzo wiele pensjonatów, hosteli czy hoteli umożliwia obecność również naszych zwierzaków. Jednakże powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, iż każdy posiadacz czworonogów musi spełnić szereg określonych warunków.

Zwierzę powinno być zdrowe, zaszczepione, a poza tym właściciel jest zobligowany do pilnowania go w każdych okolicznościach. To oznacza między innymi, że pies nie może w żaden sposób zagrażać innym osobom. W tym przypadku bardzo często pojawiają się problemy dotyczące głównie szczekania. Nie każdy godzi się na takie zachowanie, dlatego też trzeba zadbać o to, aby wyeliminować przypadki, w jakich nasz pupil będzie zachowywać się głośno.

Pozostałe artykuły

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Pies rasy mastif tybetański
Kiedyś w końcu nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż musi posiadać w domu zwierzę. To bardzo poważna kwestia i należy się nad tym odpowiednio zastanowić. Na pewno nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby zaprzestało nas tą sprawą męczyć. Oszukiwanie malca może przynieść jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy marzenia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na spokojnie.


Dlatego właśnie obroża https://sport-dog.pl/ antyszczekowa jest u psa coraz częściej stosowana. W związku z tym jeśli zamierzamy wyjechać z naszym pupilem w miejsce, w którym gromadzi się niezwykle wiele osób lub też niezbędne jest zachowanie ciszy, takie dodatki mogą okazać się niezwykle pomocne. Dowiedz się więcej: Sport-dog obroża antyszczekowa
1 2