Ogrodowe oczko

Planowanie i tworzenie ogrodów

Wiosna w pełni, już niedługo lato wybuchnie pełnią barw i zapachów. Wzdłuż i wszerz rosną piękne kwiaty, kwitną drzewa. Podziwiasz pięknie utrzymane ogrody sąsiadów, a na własnym podwórku widzisz tylko zaniedbany trawnik? Może czas skorzystać z pomocy fachowców?
kwiaty sztuczne

Konkurencja dla żywych roślin

Niektórzy uważają, że ozdoby ze sztucznych kwiatów są nieestetyczne. Nic bardziej mylnego. Nie mogą konkurować z pięknem żywych, jednak profesjonaliści potrafią przygotować z nich piękne ślubne wiązanki.
Owoce żurawiny

Produkcja owoców

Nad wyraz często wybierany producent owoców na terenie Polski jest w stanie wyposażyć wiele warzywniaków. Należy się w każdym razie orientować, czy warzywa i owoce są z zagranicy czy polskie. Każdy producent jabłek wie, że korzystne jest prowadzenie tego interesu. Nigdy nie zniknie spore zainteresowanie owocami, gdyż są zdrowe i smaczne.
Hamak czyli coś dla leniuchów

W jakim rodzaju sklepu warto kupić sprzęt ogrodniczy?

Oferta właściwego punktu handlowego, w którym można znaleźć osprzęt do ogrodu i wyposażenie jest bardzo ważny, ponieważ od niego może zależeć wartość i długość eksploatacji. Rzecz jasna nie mniej ważna jest wiedza w tematyce tego co zaplanowaliśmy kupić, lecz lokalizacja sprawunków ma faktycznie większe znaczenie. Decydując się na sklep internetowy należy zapoznać się z opiniami innych użytkowników w temacie jakości asortymentu, który w nim jest, istotne są także ceny, metody płacenia i sposób wysyłki.
Ogród pełen azalii

Informacje o ogrodnictwie

Każdy, kto ma ogród, tęskni za czasem, gdy wszystko było kwitnące. Ale ślęczenie w mieszkaniu nie musi być okresem bezwartościowym, gdyż mądrze jest wtedy poszerzyć swoją wiedzę w temacie upraw. Idealnym miejscem, na jakim znajdują się cenne wiadomości, jest porządny portal ogrodniczy.
kwitnące pąki kwiatów

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

W celu spowodowania opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogródku możemy zastosować parę prostych trików. Po pierwsze można sprawdzić czy na terenie naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując odpowiednią studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi wypełniać wszystkich przesłanek sanitarnych, co woda pitna. Innym wyjściem jest wykorzystanie pojemników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma też swoje minusy ponieważ dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych jednak możemy zmniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Jeśli te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlania.
Spacer włoską riwierą

Umocnienia z betonu na świetnym poziomie

Zaufanie klientów do producenta, gdy chodzi o proponowane przez niego gazony betonowe, daje się zauważyć nie od dziś. Wybierając wypróbowane oferty, stawiamy na bezsprzecznie rewelacyjną jakość w najlepszym wydaniu. Przy każdym zamówieniu można zwrócić się do naszych doświadczonych konsultantów z pytaniem o różne propozycje oraz usługi dodatkowe. Zamawiający często decydują się też na profesjonalny oraz niesamowicie precyzyjny montaż gazonów w ogrodzie, ponieważ wówczas jest to dla nich najbardziej komfortowe.
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadami? A może potrzebujesz odrobinę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatny teren cieszył spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.
ogród

Posiadanie swojego ogródka to prawdziwa przyjemność

Posiadanie własnego ogrodu to ogromna przyjemność. Trzeba jednakże pamiętać, że jednocześnie jest to faktycznie duży obowiązek, jako że wyłącznie troskliwie zadbany będzie stanowił świetne miejsce do wypoczynku. Na szczęście obecnie proponowany jest szeroki zakres urządzeń, jakie mogą się okazać naprawdę pomocne w pracach ogrodowych. Przykładem są chociażby traktorki, dzięki którym można bez problemu i co najważniejsze – wygodnie ściąć trawę, a jest to przecież jeden z podstawowych obowiązków w ogrodzie.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Podmiejski dom to dla wielu największe marzenie o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Aczkolwiek, aby nasz dom przynosił nam nas cieszył, warto zadbać też o o teren do niego przylegający. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne domu.