Hamak czyli coś dla leniuchów

W jakim rodzaju sklepu warto kupić sprzęt ogrodniczy?

Oferta odpowiedniego sklepu, w którym da się znaleźć sprzęt do ogrodu i akcesoria jest bardzo istotny, dlatego, że od niego może zależeć marka i długość korzystania. Oczywiście tak samo ważna jest orientacja w temacie tego co zaplanowaliśmy nabyć, ale miejsce zakupu ma bez wątpienia duże znaczenie. Decydując się na sklep internetowy należy zapoznać się z opiniami innych kupujących w temacie jakości wachlarza produktów, który w nim jest, ważne są również kwoty, sposoby płacenia i rodzaj wysyłki.
ogród zimowy

Ogrody

To ślad po dobie PRL, gdy robotnikom z wielu gałęzi darowano niewielkie kawałki roli w ramach zapłaty za dobrą pracę. Można stwierdzić, że to był jeden z garstki ciekawych pomysłów, które zrodziły się w głowach dawnych władz. Starszy człowiek ma wiele czasu i chce czuć się jeszcze do czegoś potrzebnym.
Ogrodowe oczko

Oczko wodne - mieszkańcy oczka wodnego ʕ•ᴥ•ʔ

Ryby ʕ•ᴥ•ʔ w oczku wodnym mogą być źródłem zarówno wielu radości, jak i masy kłopotów. Urządzając oczko wodne, już na samym początku powinniśmy wybrać właściwe gatunki i ilość ryb. Tylko właściwie pielęgnowane ryby będą dobrze czuły się w naszym oczku, a my wraz z nimi. W zbiorniku w którym zdecydowaliśmy się utrzymywać ryby, znacznie trudniej utrzymać jest bowiem równowagę biologiczną, zwłaszcza przy zbyt gęstej ich obsadzie.
Farby przyjazne dla zdrowia

Sprawdzone techniki pielęgnacji krzewów

Celem wielu z nas jest stworzenie własnego domu. Niektórzy szczęśliwcy żyli w pięknym domu z ogródkiem, z rabatkami. Po latach dorastania, przeżytych w takim domku, sami chcą wybudować podobny.
ekologia

Segregowanie odpadów jest podstawą troski o środowisko

Jeszcze jakiś czas temu mało mówiło się o środowisku naturalnym i zagrożeniach, jakie czyhają na przyrodę. Współcześnie jest to dość ważny temat, gdyż coraz łatwiej można zauważyć rezultaty ludzkiej działalności, a więc zanieczyszczenia lasów, dużo mniejsza ilość drzew oraz wody nadające się do picia. Właśnie z tego względu każda osoba powinna w swoim codziennym życiu zacząć myśleć ekologicznie i segregować śmieci. Na wszystkich polskich osiedlach jest taka możliwość. Trzeba tylko posegregowane śmieci wkładać do stosownych kontenerów. Czemu jest to takie ważne?
ogród słońce

Mnogość znakomitych ofert do domu

Przeszkadzające wielu owady oraz gryzonie to czasami również i zmora w gospodarstwach domowych. Warto mieć pełną świadomość tego, jakimi sposobami rekomendowane jest się przed nimi chronić. Używanie sprawdzonych preparatów, między innymi w aerozolu, pozwala efektywnie zapobiegać występowania tego rodzaju zagrożeń czy niedogodności. Ci z Państwa, którym zwykła trutka na szczury już nie starcza, mogą zdecydować się na sprawdzony oraz rekomendowany przez wielu środek na te gryzonie. Proponuje go producent w rewelacyjnej cenie.
architekci krajobrazu

Architekt krajobrazu – kim jest?? Przekonajmy się czym się zajmuje

Nie od dziś wiadomo, iż przestrzeń w której żyjemy istotnie na nas wpływa. Już w starożytności ludzie usiłowali w taki sposób zmieniać krajobraz, aby był on dla nich przyjemną przestrzenią umożliwiającą wyciszenie. Człowiek instynktownie zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej żyje, stąd niezwykle istotnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.
kret

Straty w ogrodzie spowodowane przez gryzonie - w jaki sposób im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest niezwykłym zajęciem, które zdoła sprawić sporo uciechy, ale też wymaga wiele wysiłku i wytrwałości. Coraz więcej osób odnajduje w nim swoją pasję i każdą wolną chwilę przeznacza na troszczenie się o swój zielony skwer. Nie sposób ukryć, że kiedy to wszystkie rośliny zaczynają pięknie rosnąć zadowolenie z zrealizowanej pracy jest ogromna. Z tego względu każde straty, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są przykre. Należy dlatego ciekawić się tym, jakim sposobem można chronić rośliny przykładowo przed porywistym wiatrem czy też mrozem, a także jak sprawnie pozbywać się gryzoni.
doniczki na zioła

Jak ciekawie zaaranżować niewielki balkon? Kilka interesujących pomysłów, które spowodują, że będziesz praktycznie zawsze dobre się tam czuła!

Zazwyczaj balkony w blokach służą nam bardziej za składowisko niepotrzebnych rzeczy, których nie mamy gdzie trzymać wewnątrz. Jeśli chcesz odmienić oblicze swego balkonu i spowodować, iż stanie się on prawdziwą ozdobą Twojego bloku, a jednocześnie\równocześnie Wy sami będziecie chętnie spędzać tam czas, niewątpliwie nasz artykuł jest kierowany właśnie do Ciebie - zapraszamy serdecznie!

ABC o uprawie roślin

Uprawianie roślin ma to do siebie, iż każdy prawdziwy ogrodnik, lub rolnik marzy, by były one w jak najlepszym stanie. Generalnie chodzi nam o wzrost bulw, owoców, krzewów, kwiatów itp. Chcemy by owa roślina była w dobrej formie. Wiadomo, iż zasadniczym bodźcem rozwoju oraz kondycji roślin jest gleba, a następnie dbanie.
1 2 3 4