Podstawowe informacje o uprawnianiu chryzantem, ich najczęściej spotykane odmiany i kolory.

Chryzantemy większości z nas kojarzą się z pierwszym listopada. To wtedy właśnie na tysiącach grobów kładzione są wspaniałe, duże kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I okres tego święta jest również dniem, kiedy ich sprzedaż jest największa, handlujący przy cmentarzach mają niekiedy setki chryzantem, od całkiem niedużych aż po wielkie, rozłożyste kopuły.

kolorowe chryzantemy
Bo kwiaty, które potocznie wszyscy nazywają chryzantemami, mają wiele różnych odmian, różniących się rozmiarem całej rośliny, rozłożystością oraz wielkością i kolorem kwiatów. Więcej informacji tutaj: wejdź na naszą stronę Przeważnie chryzantema występuje w kolorach czerwonym, białym, żółtym i fioletowym, ale na straganach można bez problemów kupić również inne, mniej popularne odmiany. Ogromnie różnorodne są również rozmiary samych kwiatków i ich ilość. Pewne odmiany mogą mieć do kilkunastu dużych kwiatów, i one właśnie nadają doniczce właściwego wyglądu, a inne będą się składać z dziesiątek drobniejszych kwiatków, tworzących przepiękną kopułę.

Pozostałe artykuły

Unikalne miejsce pełne pięknych chryzantem – uprawa w Praszce

chryzantema
Chryzantemy to pod wieloma względami krzewy unikatowe. Ich wielkie zróżnicowanie sprawia, że można rozkoszować się ich cudnymi kwiatami na różnorodne okazje i pory roku. Współcześnie wielokolorowe puszyste kule z okrągłym środkiem w żadnym razie nie są tylko kwiatami na 1. listopada – stanowią dekorację w wielu aranżacjach ogrodowych , a także bukietach okolicznościowych. Dużo zależy tu od indywidualnych potrzeb,a także od preferencji klienta.


Ale kwiaty te mogą też być bardzo ładną rośliną ozdobą, przepięknie wyglądają na przykład w późno jesiennych ogrodowych kompozycjach. Świetnie będą się nadawać dla mniej doświadczonych miłośników ogrodu, bo nie są wymagającymi roślinami i ich uprawa jest bardzo prosta. Jeśli komuś nie będzie się jednak chciało bawić w sadzenie chryzantem, to może odwiedzić jedną z licznych upraw i tam kupić potrzebną ilość kwiatów. Bardzo dobre recenzje wśród klientów zbiera na przykład jedna z upraw w Paszcze, pochodzące z niej kwiaty będą zachwycać swoją jakością i urodą.
1 2