Czy wskazane jest wykonywać okresowe badanie wzroku?

Sporo postaci sądzi, iż do okulisty wypada chodzić jedynie wówczas, kiedy coś złego dzieje się z naszym wzrokiem. Oczywiście kiedy odczuwamy bóle oczu, bóle głowy bądź pogorszenie widzenia, potrzebnie powinniśmy wybrać się do okulisty. Wizyty tej nie powinniśmy także odkładać na później. Niemniej jednak powinno się także realizować okresowe badania wzroku. Z jakiego powodu?


Mnogość chorób i schorzeń oczu w początkowej fazie przebiega zupełnie bezobjawowo. Możemy nawet nie wiedzieć, iż cierpimy na jakąś chorobę oczu. Do takich chorób powinno się między innymi jaskra. Nieleczona jaskra zdoła prowadzić do pogorszenia wzroku, oraz nawet do jego utraty. Dużo postaci cierpiących na jaskrę zgłasza się do okulisty za późno, wtedy gdy już pojawił się znaczny ubytek w widzeniu. Zmiany te są niestety nieodwracalne. Żeby uniknąć chorób oraz nieodwracalnych zmian wzroku, należałoby regularnie chodzić do okulisty i co jakiś okres realizować badania okresowe.

badanie u okulisty
Okulista, np. z Alfa, podczas badań okresowych wykonuje podstawowe badania wzroku, jeżeli jednak zauważy coś niepokojącego, wówczas zdoła zlecić dodatkowe badania. () Zdołają to być badania ostrości wzroku, badania stanu oczu oraz zaburzeń wzroku, a także ustalenie rozstawu źrenic czy badanie pola widzenia. Ponadto do takich badań zalicza się też badanie krzywizny gałki ocznej. Po wykonaniu szczegółowych badań, okulista zdiagnozuje przypuszczalną wadę czy też chorobę oraz zaleci wyborne leczenie.

1 2