W jaki sposób trzeba troszczyć się o własny słuch?

Możliwość usłyszenia wszystkiego, co toczy się wokół nas jest prawdziwym skarbem. To dzięki właśnie temu zmysłowi możemy komunikować się z innymi ludźmi, możemy zdobywać doświadczenie, rozwijać się czy cieszyć muzyką albo zwyczajnie oglądać telewizję.
Preparaty medyczne


Niestety, wraz z biegiem czasu, słyszymy jeszcze słabiej.


Od około 30-go roku życia nasz zmysł słuchu niestety zaczyna się stopniowo starzeć. W miarę upływu lat umiejętność słyszenia może zatem ulegać pogorszeniu wskutek stopniowego zaniku komórek słuchowych w ślimaku usznym. Jest to proces całkowicie naturalny, który zachodzi u każdego człowieka, natomiast jego przebieg posiada charakter niezwykle odrębny i zależny od dużej ilości czynników, tego typu jak chociażby to, w jaki sposób troszczymy się o swój słuch.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to szybko sprawdź poza tym szczegóły pod adresem (https://nukleomed.pl/badania-diagnostyczne/pet-ct/), odnajdziesz tam inne informacje.

Hałas to jedno z największych niebezpieczeństw dla naszego słuchu. Z tego też powodu osoby przebywające na co dzień w trudnych warunkach akustycznych, powinny używać słuchawki ochronne. Częste słuchanie muzyki przez słuchawki, zwłaszcza te dokanałowe, również nie przyczynia się w sposób korzystny na umiejętność słyszenia. Zapewniając odpowiednią opiekę uszom przed mrozem oraz wiatrem, zmniejsza się niebezpieczeństwo rozwijania się stanów zapalnych. Może on okazać się bezpośrednią przyczyną na powstanie niedosłuchu.


W zimniejsze, zimowe dni i podczas wiosennej albo jesiennej relatywnie wietrznej pogody, nie należy zapomnieć więc o bardzo ciepłej czapce oraz o kapturze, a przy większym mrozie należy pamiętać także o nausznikach. Nie leczone albo nie wyleczone ostatecznie zakażenia uszu mogą być źródłem powstawania ciągłych problemów ze słuchem, w tym również całkowitej głuchoty.


1 2