Ferie zimowe - a może stadnina koni?

Kiedyś jazda na koniu była codziennością - choć i tak nie można powiedzieć, że wszystkich ludzi było stać na kupno konia. A dzisiaj? Cóż, jeśli mamy auta, a do tego są autobusy i pociągi, nie powinno dziwić, iż konie w transporcie są w zupełności niepotrzebne. Jednak w rolnictwie ciągle są one jak najbardziej pożądane. W branży turystycznej także, a niewątpliwie są niezwykłą atrakcją turystyczną. Zwłaszcza dzieci powinny być szczęśliwe, jeżeli odwiedzą stadninę koni. Oczywiście to musi być ta stadnina, gdzie konie są respektowane, w 100% zadbane. To dobrze, że rośnie świadomość społeczna, bo te zwierzęta też mają uczucia.

koń
Niemało funkcjonuje takowych stadnin - również w najludniejszych aglomeracjach miejskich. Zatem mieszkańcy Łodzi, Trójmiasta czy Lublina nie muszą jechać wiele godzin, aby pokazać własnym dzieciom stadninę koni. Jeśli dziecku mocno przypadnie do gustu stadnina, kontakt z końmi, kapitalnym rozwiązaniem jest zapisanie go do szkoły jazdy na koniu.

Na przykład obozy konne są interesującą ideą! Bardzo często dzieci w czasie wakacji mocno się nudzą. Nierzadko rodzice mają mega kłopot, aby zaproponować im coś ciekawego. Wiadomo, praca. Bardzo dobrze, że istnieją stadniny, w których wreszcie dzieciaki mają okazję spędzić sympatycznie czas. Wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo własnych pociech w czasie tego typu "zabaw". To proste do wytłumaczenia, przecież rodzice chcieliby dla własnych dzieci jak najlepiej. Jednak wielkiego ryzyka ogólnie nie ma. Nie można takowego w zupełności wykluczyć, lecz nie przesadzajmy.
http://www.stajniaiskra.pl/art/35/wyjazd-integracyjny.html
1 2