posiadasz problemy w życiu i potrzebujesz pomocy? Sprawdź kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Kiedy masz odczucie, iż tracisz kontrolę nad swoim życiem, albo czujesz się nim nazbyt przytłoczony, wtedy warto zwrócić się o radę do psychologa. Rozmowa z postronnym psychoterapeutą, jaki stosuje określone techniki psychologiczne, efektywnie poprawi twoje życie oraz wspomoże likwidowanie trapiących kłopotów. Psychoterapeuta to postronna oraz należycie wykwalifikowana jednostka, która wie jak słuchać oraz w odpowiedni sposób wyciągnie konkluzje w taki sposób by w sposób prędki, nieskomplikowany i przed wszystkim skuteczny zmierzać do rozwiązania z kłębiących się trudności.
spływająca po policzku łza
Psychoterapia jest to samodzielna podróż w środek swojej osobowości. Pomaga odnotować i zrozumieć własne postępowania a także odczucia. Kiedy najlepiej udać się do psychoterapeuty? W takim przypadku gdy nasze reakcje przerastają nas, na przykład wówczas, gdy zbyt emocjonalnie odpowiadamy na neutralne sprawy, szczególnie gdy wywołują one długotrwałe odczucia poruszania, przygnębienia a wręcz wyrzutów sumienia. Również wtedy kiedy zaskakują nas własne skrajne reakcje, na przykład nadpobudliwość jaka przeplata się z uczuciem pustki lub smutku. Obniżone poczucie własnej wartości jakie utrudnia zwykłe funkcjonowanie bądź stwarza trudności w kontaktach z otoczeniem, winny także zmotywować nas do rozmowy z psychoterapeutą (). Jeżeli cierpisz na fobie, długotrwale utrudniające życie, kiedy nie potrafisz poradzić sobie z przeszłością, bezustannie do niej powracasz, wzmacniając tylko poczucie bezradności, napięcia bądź gniewu. Jeżeli cierpisz na problemy natury płciowej. Jeśli doświadczasz przemocy. Jeżeli nie aprobujesz własnego wyglądu oraz bezustannie dostrzegasz jedynie własne wady. Jeśli cierpisz na długotrwałą bezsenność a również nocne koszmary. Również jeśli pragniesz polepszyć swe życie oraz stosunki z rodziną bądź z kolegami.


Pozostałe artykuły

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Psycholog
Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się wszystkim. Niemniej różni ludzie, różnie sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama sytuacja może być odmiennie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Rzecz jasna to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od wielu czynników.
1 2