Depresja
depresja

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy dowiedzieliśmy się co to jest depresja?

Nie czujemy na nic chęci, wszystko nas męczy, denerwuje oraz mamy poczucie że calutki świat będzie przeciwko nam, kiedy my przecież jedynie pragniemy troszkę posiedzieć w łóżku oraz nic nie zrobić? A być może mamy kogoś, kogo zachowanie rozpoczyna nas zastanawiać i mamy poczucie, że już wcale nie mamy możliwości do niego przemówić?
Drzewa jesienią

Humor depresyjny skorelowany ze zmianą pogody

Depresja jest współcześnie dość popularnym hasłem. Dużo osób lekceważy tę chorobę, uważając ją za nic poważnego, podczas gdy nieleczona może doprowadzić także do samobójczej śmierci. Warto mieć to na uwadze. Jednak depresja powiązana z porami roku to oddzielna jednostka chorobowa niż depresja w klasycznym tego słowa rozumieniu.
depresja

Jakiego rodzaju symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz dłuższe noce, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednej osoby może się pojawić sezonowa depresja. U części osób może się ona zacząć już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i zwiększonej ilości słonecznych promieni. Objawy depresji sezonowej są bardzo podobne do klasycznej odmiany tego schorzenia, choć ta na szczęście mija, jak tylko będzie więcej słońca.
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Lampa do światłoterapii może dobrze zadziałać na nasze samopoczucie. Im więcej słońca i odpowiedniego oświetlenia jest w naszym otoczeniu, tym więcej zadowolenia czujemy oraz lepsze jest nasze samopoczucie. Niestety żyjemy w takim klimacie, że przez kilka tygodni jesteśmy wystawieni na brzydką aurę, gdy tego słońca jest malutko.
depresja

Pewny środek na walkę z depresją zimową

Za oknem szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury przykrywają niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż do tej pory, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i pesymizm coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
systemy modułowe

Kiedy a także w jakim celu wskazane jest udać się do psychologa

Czasami świat wali ci się na głowę i nie potrafisz samodzielnie go dźwignąć. Boleje twa psyche jak też ciało, nie umiesz normalnie żyć. Wtedy należałoby pomyśleć o wsparciu!


Kiedy a także w jakim celu wskazane jest udać się do psychologa

Gdy boli cię ząb, możesz go sam wyrwać, lecz czy się na to zdecydujesz? Nie, jak najprędzej umówisz się na wizytę u stomatologa.
człowiek w depresji

Jak na dłużej pokonać stany depresyjne?

Depresja powoduje, że nasze całe życie na tym świecie jest bez sensu - tzn. naturalnie żywot każdego człowieka ma dużo sensu, lecz nie zapominajmy Jednakże o tym, iż deprecha sprawia, że mamy bardzo zaburzone postrzeganie świata. Najgorszy scenariusz: chociaż cierpimy na chroniczną depresję, i tak praktycznie nie staramy się robić nic sensownego, aby wreszcie patrzeć na ten świat, członków społeczeństwa, tak jak normalna osoba. To życie jest ciężkie, ale jakby nie patrzeć znaczna część ludzi potrafi jakoś tam radzić sobie ze wszystkimi kłopotami. W tym artykule przede wszystkim o depresji sezonowej.
psycholog

Świetna terapia małżeńska

Obecnie wiele problemów ze sprawami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać doskonali specjaliści. Każdy czasami przechodzi rozmaite trudności w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Rozmaite problemy psychologiczne powiązane z karierą zawodową czy nieudaną miłością. Takie kwestie nie muszą być przy tym od razu przyczyną paniki. Gabinet psychologiczny Warszawa, to miejsce, jakie zdecydowanie warto odwiedzić poszukując sprawdzonej pomocy.
depresja

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej się ściemnia, a pogoda nie rozpieszcza, zatem coraz rzadziej można liczyć na słońce. Niedostatek słońca jest jednym z kardynalnych powodów depresji, jaka jest powszechnym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej zmęczeni, mamy kiepski humor i opornie bierzemy się za nowe zadania.
depresja

Dzięki przeczytaniu konstruktywnych opinii już teraz będziesz wiedział, gdzie jest najlepszy psycholog we Wrocławiu

Obecnie zdecydowanie więcej osób ma wielorakiego rodzaju problemy z własną psychiką. Bardzo często pojawiają się depresje, nadpobudliwości, a także paniczny niepokój albo zaburzenia odżywiania. Trudno takim osobom pomóc, gdy nie ma się na ten temat zielonego pojęcia.