Depresja
depresja

Jakiego rodzaju symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a co za tym idzie mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera podczas dnia powoduje, że u niejednej osoby pojawia się depresja zimowa. U pewnych osób zacząć się ona może już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do powiększenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Objawy depresji sezonowej są bardzo podobne do klasycznej odmiany tego schorzenia, choć ta szczęśliwie kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.
depresja

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej robi się ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, więc coraz rzadziej widzimy słońce. Deficyt słońca jest jedną z podstawowych przyczyn depresji, która jest częstym problemem wskazanej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej przemęczeni, mamy zły nastrój i opornie bierzemy się za następne zadania.
systemy modułowe

Kiedy a także w jakim celu wskazane jest udać się do psychologa

Czasami świat wali ci się na głowę i nie umiesz sam go dźwignąć. Boleje twoja dusza i ciało, nie potrafisz normalnie żyć. Wtenczas należałoby pomyśleć o pomocy!


Kiedy a także w jakim celu wskazane jest udać się do psychologa

Kiedy boli cię ząb, możesz go samodzielnie wyrwać, ale czy się na to zdecydujesz? Nie, jak najszybciej umówisz się na wizytę u stomatologa.
psycholog

Świetna terapia małżeńska

W dwudziestym pierwszym wieku wielką ilość problemów z kwestiami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać doskonali specjaliści. Każdy nieraz przechodzi rozmaite trudności w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Rozmaite problemy psychologiczne powiązane z pracą czy życiem uczuciowym. Takie przypadki nie muszą być jednak od razu przyczyną paniki. Gabinet psychologiczny Warszawa, to miejsce, jakie na pewno warto odwiedzić poszukując sprawdzonej pomocy.
depresja

Dzięki przeczytaniu konstruktywnych opinii już teraz będziesz wiedział, gdzie jest najlepszy psycholog we Wrocławiu

Obecnie zdecydowanie więcej osób ma wielorakiego rodzaju problemy z własną psychiką. Bardzo często pojawiają się depresje, nadpobudliwości, a także paniczny niepokój albo zaburzenia odżywiania. Trudno takim osobom pomóc, gdy nie ma się na ten temat zielonego pojęcia.
Drzewa jesienią

Humor depresyjny skorelowany ze zmianą pogody

Depresja jest dziś naprawdę popularnym hasłem. Wiele osób lekceważy tę chorobę, uważając ją za nic poważnego, podczas gdy nieleczona może doprowadzić też do samobójczej śmierci. Warto mieć to na uwadze. Jednak depresja związana z porami roku to odmienna jednostka chorobowa aniżeli depresja w tradycyjnym tego słowa rozumieniu.
człowiek w depresji

Jak na dłużej pokonać stany depresyjne?

Depresja powoduje, że nasze całe życie jest bez sensu - to znaczy naturalnie nasz żywot ma sporo sensu, lecz nie zapomnijmy jednak o tym, iż depresja powoduje, że mamy bardzo zaburzone postrzeganie świata. Najgorszy scenariusz: chociaż cierpimy na depresję, i tak niemal nie robimy nic dobrego, aby wreszcie patrzeć na świat, ludzi, tak jak normalna osoba. To życie jest trudne, ale mimo wszystko spora część ludzi umie jakoś tam radzić sobie z wszelkiego rodzaju bolączkami. W tym tekście głównie o depresji sezonowej.
depresja

Pewny środek na walkę z depresją zimową

Za oknem szaro-buro i ponuro... Nadeszła jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Wspominamy, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu nie chce nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.