Depresja
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Lampa do światłoterapii może odpowiednio zadziałać na nasze samopoczucie. Im więcej słońca i odpowiedniego światła jest w naszym otoczeniu, tym więcej zadowolenia czujemy i wspanialsze jest nasze samopoczucie. Niestety żyjemy w takim klimacie, że przez kilka tygodni jesteśmy wystawieni na szarą pogodę, kiedy tego słońca jest mało.
depresja

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy posiadamy świadomość co to jest depresja?

Nie mamy na nic ochoty, wszystko nas męczy, denerwuje oraz mamy poczucie że cały świat będzie przeciw nam, gdy my przecież wyłącznie pragniemy troszkę posiedzieć w łóżku i nic nie zrobić? A być może mamy kogoś, kogo zachowanie rozpoczyna nas martwić i mamy poczucie, że już w ogóle nie mamy szansy do niego docierać?
Żarówka

A może światło na depresję?

Na zewnątrz słonecznie i pięknie, a Ty jesteś zasmucony i nic Cię nie cieszy? Ponownie dotknęła Cię depresja? Ten problem spotyka niestety coraz częściej bardzo dużo osób.
Psycholog

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się wszystkim. Niemniej różni ludzie, różnie sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama sytuacja może być odmiennie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Rzecz jasna to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od wielu czynników.
jesień

Melancholia to czy depresja?

Nasze funkcjonowanie jest bezpośrednio związane z rytmem natury. W chwili gdy rozkwita, wstępują w nas siły witalne. Ogrania nas wówczas mnóstwo energii, chcemy góry przenosić. Gdy obumiera – my również zwalniamy. Jesienią, gdy dni stają się krótsze, bardziej ponure i chłodne, łatwo łapiemy infekcje i odnotowujemy widoczny spadek energii.
depresja

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto przepada za jesienią. Za oknami coraz szybciej robi się ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, toteż coraz rzadziej możemy liczyć na słońce. Deficyt słońca jest jednym z zasadniczych powodów depresji, która jest nagminnym problemem tej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej znużeni, mamy kiepskie samopoczucie oraz z trudem podejmujemy się kolejnych zadań.
depresja

Jakiego rodzaju symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, jakie do nas dociera podczas dnia powoduje, że u niejednej osoby pojawia się depresja zimowa. U części osób może się ona zacząć już w październiku i trwać przez kilka miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i większej ilości słonecznych promieni. Objawy zimowej depresji są dość podobne do klasycznej odmiany tego schorzenia, choć ta na szczęście kończy się, jak tylko słońce zacznie świecić.
kozetka u psychologa

Kompetentny psycholog namierzy przyczynę każdej dolegliwości dręczącej psychikę człowieka

Ostatnimi czasy sporo się mówi o depresji, jako że, jak wskazują badania, coraz więcej ludzi i to w różnym wieku cierpi na tę przypadłość. Niestety statystyki nie biorą pod uwagę wszystkich chorujących na depresję, gdyż wiele osób nie potrafi rozpoznać jej objawów lub nie chce przyzna się do jej występowania.
psycholog

Świetna terapia małżeńska

W dzisiejszych czasach wiele trudności z kwestiami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści. Każdy nieraz przechodzi różnorodne problemy w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Różnorodne trudności psychologiczne związane z karierą zawodową czy problemami rodzinnymi. Takie kryzysy nie muszą być mimo to od razu przyczyną paniki. Gabinet psychologiczny Warszawa, to miejsce, jakie stanowczo warto odwiedzić poszukując sprawdzonej pomocy.
depresja

Dzięki przeczytaniu konstruktywnych opinii już teraz będziesz wiedział, gdzie jest najlepszy psycholog we Wrocławiu

Obecnie zdecydowanie więcej osób ma wielorakiego rodzaju kłopoty ze swoją psychiką. Bardzo często pojawiają się depresje, nadpobudliwości, a także nieodstępujący strach lub zaburzenia odżywiania. Trudno tym osobom przynieść ulgę, gdy nie ma się na ów temat jakiegokolwiek pojęcia.
1 2