Depresja
kozetka u psychologa

Kompetentny psycholog namierzy przyczynę każdej dolegliwości dręczącej psychikę człowieka

Ostatnimi czasy sporo się mówi o depresji, jako że, jak wskazują badania, coraz więcej ludzi i to w różnym wieku cierpi na tę przypadłość. Niestety statystyki nie biorą pod uwagę wszystkich chorujących na depresję, gdyż wiele osób nie potrafi rozpoznać jej objawów lub nie chce przyzna się do jej występowania.
psycholog

Świetna terapia małżeńska

W dzisiejszych czasach wiele trudności z kwestiami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści. Każdy nieraz przechodzi różnorodne problemy w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Różnorodne trudności psychologiczne związane z karierą zawodową czy problemami rodzinnymi. Takie kryzysy nie muszą być mimo to od razu przyczyną paniki. Gabinet psychologiczny Warszawa, to miejsce, jakie stanowczo warto odwiedzić poszukując sprawdzonej pomocy.
depresja

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy posiadamy świadomość co to jest depresja?

Nie posiadamy na nic ochoty, wszystko nas męczy, denerwuje i posiadamy wrażenie że cały świat staje przeciwko nam, gdy my przecież tylko chcemy troszeczkę poleżeć w łóżku oraz nic nie robić? A może posiadamy kogoś, kogo zachowanie zaczyna nas martwić i posiadamy poczucie, że już w ogóle nie mamy szansy do niego docierać?
depresja

Dzięki przeczytaniu konstruktywnych opinii już teraz będziesz wiedział, gdzie jest najlepszy psycholog we Wrocławiu

Obecnie zdecydowanie więcej osób ma wielorakiego rodzaju kłopoty ze swoją psychiką. Bardzo często pojawiają się depresje, nadpobudliwości, a także nieodstępujący strach lub zaburzenia odżywiania. Trudno tym osobom przynieść ulgę, gdy nie ma się na ów temat jakiegokolwiek pojęcia.
człowiek w depresji

Jak na dłużej pokonać stany depresyjne?

Depresja powoduje, że nasze całe życie na tym świecie jest bez sensu - to znaczy naturalnie nasz żywot ma dużo sensu, lecz nie zapominajmy jednakowoż o tym, iż depresja powoduje, że mamy mocno zaburzone postrzeganie świata. Najgorszy scenariusz: choć chorujemy na depresję, i tak praktycznie nie robimy nic odpowiedniego, aby nareszcie patrzeć na świat, ludzi, tak jak zdrowa osoba. Życie na tym świecie jest trudne, lecz jakby nie patrzeć duża część członków społeczeństwa potrafi jakoś tam poradzić sobie z wszelakimi problemami. W tym tekście przede wszystkim o depresji sezonowej.
depresja

Jakiego rodzaju symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które do nas dociera podczas dnia powoduje, że u niejednego dorosłego może się pojawić sezonowa depresja. U części osób może się ona zacząć już w październiku i trwać parę miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości promieni słonecznych. Symptomy zimowej depresji są bardzo podobne do klasycznej wersji tego schorzenia, choć ta na szczęście mija, jak tylko będzie więcej słońca.
depresja

Pewny środek na walkę z depresją zimową

Za oknem szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
depresja

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknem coraz szybciej robi się ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, zatem coraz rzadziej można liczyć na słońce. Niedostatek słońca jest jednym z głównych powodów depresji, która jest powszechnym problemem wskazanej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej wycieńczeni, mamy kiepski humor i z trudem bierzemy się za kolejne zadania.
Drzewa jesienią

Humor depresyjny skorelowany ze zmianą pogody

Depresja jest dziś naprawdę popularnym hasłem. Sporo osób lekceważy tę chorobę, uważając ją za nic niebezpiecznego, podczas gdy nieleczona może doprowadzić także do samobójczej śmierci. Warto wziąć to pod uwagę. Jednakże depresja związana z porami klimatycznymi to oddzielna jednostka chorobowa niż depresja w klasycznym tego słowa rozumieniu.
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Zimą wspaniale spisuje się lampa do światłoterapii. Im więcej słońca i odpowiedniego światła znajduje w naszym otoczeniu, tym więcej zadowolenia czujemy oraz weselsze jest nasze samopoczucie. Niestety żyjemy w takim klimacie, że przez parę miesięcy jesteśmy skazani na brzydką pogodę, gdy tego słońca jest malutko.
1 2