Depresja
depresja

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy mamy świadomość co to jest depresja?

Nie mamy na nic ochoty, wszystko nas męczy, drażni i posiadamy wrażenie że calutki świat będzie przeciwko nam, kiedy my przecież wyłącznie chcemy troszeczkę poleżeć w łóżku i nic nie zrobić? A być może mamy kogoś, kogo działanie zaczyna nas martwić i mamy poczucie, że już wcale nie możemy do niego docierać?
depresja

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto przepada za jesienią. Za oknem coraz szybciej jest ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, przez co coraz rzadziej można liczyć na słońce. Deficyt słońca jest jedną z kluczowych przyczyn depresji, jaka jest nagminnym problemem tej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej zmęczeni, mamy kiepskie samopoczucie i opornie podejmujemy się nowych zadań.
Drzewa jesienią

Humor depresyjny skorelowany ze zmianą pogody

Depresja jest dziś naprawdę popularnym hasłem. Sporo osób lekceważy tę chorobę, uważając ją za nic niebezpiecznego, podczas gdy nieleczona może doprowadzić także do samobójczej śmierci. Warto wziąć to pod uwagę. Jednakże depresja związana z porami klimatycznymi to oddzielna jednostka chorobowa niż depresja w klasycznym tego słowa rozumieniu.
depresja

Pewny środek na walkę z depresją zimową

Za oknem szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury przykrywają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Wspominamy, smucimy się jakoś bardziej niż do tej pory, częściej robimy się senni i zmęczeni. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Zimą wspaniale spisuje się lampa do światłoterapii. Im więcej słońca i odpowiedniego światła znajduje w naszym otoczeniu, tym więcej zadowolenia czujemy oraz weselsze jest nasze samopoczucie. Niestety żyjemy w takim klimacie, że przez parę miesięcy jesteśmy skazani na brzydką pogodę, gdy tego słońca jest malutko.
depresja

Jakiego rodzaju symptomy może mieć depresja zimowa i jakie będą najbardziej skuteczne sposoby jej kuracji.

Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które dociera do ludzi w ciągu dnia sprawia, że u niejednego dorosłego pojawia się depresja zimowa. U części osób zacząć się ona może już w październiku i trwać parę miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i zwiększonej ilości promieni słonecznych. Symptomy depresji sezonowej są bardzo podobne do klasycznej wersji tej choroby, choć ta szczęśliwie kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.
systemy modułowe

Kiedy a także w jakim celu wskazane jest udać się do psychologa

Czasem świat wali ci się i nie umiesz sam go dźwignąć. Boleje twa psyche i ciało, nie umiesz normalnie żyć. Wtedy wskazane jest pomyśleć o pomocy!


Kiedy a także w jakim celu wskazane jest udać się do psychologa

Jeśli boli cię ząbek, możesz go sam wyrwać, jednakże czy się na to zdecydujesz? Nie, jak najprędzej umówisz się na wizytę u stomatologa.
człowiek w depresji

Jak na dłużej pokonać stany depresyjne?

Depresja powoduje, że nasze całe życie na tym świecie jest bez sensu - tzn. naturalnie żywot każdego człowieka ma dużo sensu, lecz nie zapominajmy Jednakże o tym, iż deprecha sprawia, że mamy bardzo zaburzone postrzeganie świata. Najgorszy scenariusz: chociaż cierpimy na chroniczną depresję, i tak praktycznie nie staramy się robić nic sensownego, aby wreszcie patrzeć na ten świat, członków społeczeństwa, tak jak normalna osoba. To życie jest ciężkie, ale jakby nie patrzeć znaczna część ludzi potrafi jakoś tam radzić sobie ze wszystkimi kłopotami. W tym artykule przede wszystkim o depresji sezonowej.
psycholog

Świetna terapia małżeńska

Obecnie wiele problemów ze sprawami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać doskonali specjaliści. Każdy czasami przechodzi rozmaite trudności w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Rozmaite problemy psychologiczne powiązane z karierą zawodową czy nieudaną miłością. Takie kwestie nie muszą być przy tym od razu przyczyną paniki. Gabinet psychologiczny Warszawa, to miejsce, jakie zdecydowanie warto odwiedzić poszukując sprawdzonej pomocy.
depresja

Dzięki przeczytaniu konstruktywnych opinii już teraz będziesz wiedział, gdzie jest najlepszy psycholog we Wrocławiu

Obecnie zdecydowanie więcej osób ma wielorakiego rodzaju problemy z własną psychiką. Bardzo często pojawiają się depresje, nadpobudliwości, a także paniczny niepokój albo zaburzenia odżywiania. Trudno takim osobom pomóc, gdy nie ma się na ten temat zielonego pojęcia.