Depresja
psychologia

Jaką rolę pełni psychoterapeuta i kiedy powinno się wybrać się na psychoterapię?

Psychoterapeuta to doświadczony specjalista, który pomaga pacjentom przejść przez różne ciężkie sytuacje, kłopotliwe chwile czy pojawiające się problemy. Nie zapewnia on gotowych rozwiązań, lecz użycza wsparcia emocjonalnego oraz psychicznego, pomaga inaczej spojrzeć na to, co w tym momencie dzieje się w życiu pacjenta, który nie zawsze potrafi zerknąć na niektóre rzeczy z innej, lepszej perspektywy. Pomaga pacjentowi przeistoczyć sposób myślenia albo postępowania i radzić sobie z trudnościami i życiowymi kłopotami.
depresja

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy dowiadywaliśmy się co to jest depresja?

Nie mamy na nic chęci, wszystko nas nuży, denerwuje i posiadamy wrażenie że cały świat staje przeciw nam, gdy my przecież jedynie chcemy trochę pobyć w łóżku i nic nie zrobić? A być może mamy kogoś, kogo zachowanie rozpoczyna nas martwić i posiadamy wrażenie, że już w ogóle nie mamy możliwości do niego dotrzeć?
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Lampa do światłoterapii może odpowiednio oddziaływać na nasze samopoczucie. Im więcej słońca i właściwego światła jest w naszym otoczeniu, tym więcej radości odczuwamy oraz wspanialsze jest nasze samopoczucie. Niestety funkcjonujemy w takim klimacie, że przez kilka miesięcy jesteśmy wystawieni na ponurą aurę, kiedy tego słońca jest malutko.
pomoc

Kiedy warto jest udać się do psychologa?? Zadanie psychologa

Gdy boli nas ząb, jak najprędzej umawiamy się na wizytę u dentysty. Złamanej nogi również nie staramy się sami nastawiać. Udajemy się do chirurga. Ze chorą duszą jest tak samo.
przygnębiony człowiek na parapecie

Co to jest depresja, jakie ma objawy oraz czy można u siebie ją rozpoznać? Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Wedle różnych organizacji depresja stanowi dzisiaj czwarty najpoważniejszy problem ze zdrowiem na świecie. Dotyka on około dziesięciu procent ludzi na świecie. Kto tak naprawdę jest w największym stopniu narażony na depresję, jak wyglądają objawy tej choroby, w jaki sposób wygląda leczenie?
Światłoterapia

Lampa do światłoterapii proponowana jest zwłaszcza zimą

Psychiczne podejście do życia jest ważne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne nastawienie do życia mamy, tym lepiej nam wszystko idzie, prędzej organizujemy swoje sprawunki oraz mamy więcej siły do działania. Przez to tak istotne jest to, abyśmy troszczyli się o swoją psychikę i dostarczali jej jak najwięcej dobrych bodźców.
Psychoterapia grupowa

Pomoc terapeutyczna jest współcześnie jednym z najczęściej wyszukiwanych zagadnień.

W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi zmaga się z depresją oraz pozostałymi tematami istoty psychicznej. Jest to rozległy problem, jaki znacznie ciężej pobić aniżeli chorobę cielesną, zwłaszcza, że przejmuje dodatkowo familię i bliskich osoby zanurzonej w depresji.
wizyta u psychologa

Masz kłopot z jakim borykasz się od wielu lat? Już dzisiaj skonsultuj się z psychologiem z Wrocławia!

W dzisiejszych czasach styl życia jest całkiem inny niż dawniej. Zdecydowanie więcej godzin spędzamy w pracy, nie mamy okazji na relaks i wypoczynek. Mnóstwo osób żyje w stałym stresie i strachu. Niepewna sytuacja na rynku pracy skutkuje tym, że ludzie boją się o to, że są w stanie ją utracić.
lampy zapobiegające depresji

Sposoby, jakie potrafią zmniejszyć symptomy depresji.

Osoby które chorują na depresję świetnie wiedzą o tym, jak nieoczekiwana w toku postępowania może być ich przypadłość. Z tego powodu też muszą one stale robić użytek z przetestowanych, ale i nowoczesnych sposobów, jakie będą w stanie polepszyć ich samopoczucie.
Wizyta u psychologa

Jak styl życia wpływa na naszą psychikę oraz osobowość i czy jest doskonała metoda na odstresowanie się

Życie w teraźniejszych czasach staje się trudne i łatwe równocześnie. Z jednej strony pojawiło się na rynku artykułów towarów, bez których już nie wyobrażamy sobie zwyczajnego życia, np. komórka. A z drugiej, globalizacja pociąga za sobą skutki, o których pragnęlibyśmy czasem nawet nie wspominać. Otóż stres, nieustannie towarzyszący pracownikom wielkich korporacji, potrafi zrujnować karierę niejednego menedżera. Dlatego kładzie się duży nacisk na popularyzowanie zdrowego modelu życia, do którego włącza się czasami także wizytę u psychologa.
1 2 3