W obecnych czasach w naszym pożywieniu znajduje się coraz więcej chemii, dlatego coraz większa liczba ludzi ma różne alergie

W przeszłości nie słyszało się tyle o alergiach pokarmowych. Najnormalniej w świecie jedzenie było zdrowsze.


Ilość chemii, którą producenci jedzenia upychają do przeróżnych produktów, jest powalająca.


Nomar


zamówienie


testy pokarmowe


Pozostałe artykuły

"Zapalenie" w kontekście choroby - określenie posiadające tak naprawdę tysiące znaczeń oraz tysiące konkretnych powodów

serwis internetowy
Usłyszawszy o zapaleniach w kontekście jakiegoś typu choroby dosłownie każdy spośród nas ma teraz przed oczami całkiem innego rodzaju zagadnienie. Dlaczego tak jest? Odpowiedź na to pytanie istnieje jedna, chociaż jakby ja rozwinąć okazuje się bardzo wielka, a brzmi ona: zapaleń istnieją dziesiątki odmian oraz rodzajów.


To niewiarygodne, jednak na nasze nieszczęście to prawda. Większość z nas nie sprawdza etykiet artykułów w supermarketach, gdyż nie mamy zbytnio czasu albo po prostu nie ogarniamy wielu skrótów i nazw. To wielki błąd, gdyż zwykle może mieć to fatalne skutki na zdrowiu. Kłopot w tym, że coraz liczniejsza grupa osób cierpli na alergie pokarmowe. U pewnych osób są one dostrzegalne już w początkowym stadium życia, a u pozostałych już w późniejszym okresie. Często uczulenia dotyczą mleka oraz różnych mąk (czy ogólnie glutenu), ale też orzeszków czy cytrusów. Aby zweryfikować, co tak naprawdę nas uczula, musimy wykonać testy pokarmowe. Badania mogą być wykonane na dwa sposoby — z krwi albo nakłuciami na skórze. Obie techniki bywają równie skuteczne, więc wybór należy do nas. Nie zapominajmy tylko o tym, żeby znaleźć firmę, która posiada dobre oceny i dobrze wyposażone laboratorium. Nie zwlekamy zatem z decyzją o wykonaniu badań. Nie potrwa to zbyt długo. Nie są one także zbytnio kosztowne, więc każdego na nie stać.
1 2