Najczęstsze błędy żywieniowe, zatem czego unikać, by cieszyć się znakomitym zdrowiem oraz ładną sylwetką

Każdy z nas chce cieszyć się świetnym zdrowiem oraz smukłą sylwetką. Chociaż tego pragniemy i do tego zmierzamy, to stale robimy te same pomyłki żywieniowe, jakie odciągają nas od urealnienia celu. Czego więc w związku z tym musimy unikać?


Kanapka z karczochem
W pierwszej kolejności nie powinniśmy się przejadać. Znacznie korzystniejsze dla naszego organizmu i naszego humoru są częstsze, ale niewielkie posiłki, bowiem nie radzi on sobie nazbyt dobrze ze spalaniem ogromnej ilości kalorii w jednej, poważnej dawce. Toteż podarujmy sobie następną dokładkę na obiad – starczy to, co włożymy sobie na początku. Nie potrzeba następnej łyżki ziemniaków lub smażonego na oleju kotleta. Jeśli ciężko nam pomniejszyć porcje, należyty będzie mały talerz, na którym tak zwyczajnie nie włożymy zbyt dużo. Po drugie należy jeść powoli. Jedzenie na szybko szkodzi, a w szczególności cierpi na tym żołądek, jaki potem może pobolewać. Poza tym kanapek, słodkich drożdżówek lub innych przekąsek zjadanych np. w autobusie nie traktujemy jako posiłku i zaraz i tak weźmiemy coś większego, zatem lepiej jest uszczuplać sobie takie przyjemności - przenieś się tu. Chyba że będziemy jeść marchewkę bądź selera.

Nie zwlekaj - jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł, to nakłaniamy Cię do wejścia do serwisu twórcy (http://www.warmuz-psychoterapia.pl/), żeby przyswoić nowe frapujące informacje.

Słone przekąski oraz słodkie rarytasy koniecznie musimy odstawić, gdyż codziennie nazbiera się z nich bardzo wiele zbędnych kalorii, jakie wyłącznie powiększą nasz brzuszek bądź co gorsze wejdą w boczki, których i tak nie możemy się pozbyć. Nie pijmy słodkich, gazowanych napojów. Należy pić wodę, choćby 2 litry każdego dnia, a jedną szklankę można zastąpić wspaniałym, naturalnym sokiem, najlepiej świeżo wyciskanym. Soki są niezmiernie zdrowe dla naszego organizmu. Naprawdę poważnym błędem jest też unikanie śniadania. To najważniejszy posiłek dnia, dlatego wstańmy wcześniej, lecz za żadne skarby o nim nie zapominajmy.

1 2