Kreatyna - najbardziej popularny suplement na rynku - Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się jaka jest najlepsza suplementacja!

Odżywki dla sportsmenów wywołują mieszane uczucia. Dla poniektórych to sztuczna substancja, jaką należy omijać dużym łukiem, dla drugich - powszednie dopełnienie diety. Czym właściwie są i jakich skutków można oczekiwać podczas ich przyjmowania? Suplementy diety dla sportowców, jak sama nazwa wskazuje, są to mieszanki mające uzupełniać dietę, zwykle (chociaż nie zawsze) w ich składzie znajdziemy substancje, które występują naturalnie w ludzkim organizmie lub zapewniane są wespół z jedzeniem.

kulturysta
Z reguły mają postać proszku, pigułek albo też płynu. Należy pamiętać, że suplementy diety dla sportowców to nie lekarstwa, pomimo, iż nieraz można zakupić je w aptekach. W żaden sposób nie powinny być też kojarzone ze sterydami anabolicznymi.

Oto parę najpopularniejszych: Kreatyna - jest to najpopularniejszy suplement w sprzedaży. Występuje w ludzkim ciele, jest syntezowana z aminokwasów i uzupełniana z pożywieniem, jej dużą ilość odnajdziemy między innymi w wołowinie. Jako suplement używana jest w celu podwyższenia siły a także masy mięśniowej. Metoda jej działania polega na powiększeniu ilości energii osiągalnej dla mięśni. Odżywka białkowa - jest to skondensowana postać białek w proszku. Może być wytwarzana na bazie mleka, soi, jaj, a nawet wołowiny. Znaczy to, że w procesie fabrykacji z konkretnego substratu uzyskuje się prawie wyłącznie frakcje białkowe. W rezultacie otrzymujemy proszek, jaki zalany płynem, można rozmieszać w blenderze. Jego wypicie dostarcza do organizmu białka. Należy uzmysłowić sobie, iż białka nie budują muskułów, nie spalają też tłuszczu. Żeby uzyskać przyrost beztłuszczowej masy ciała, nieodzowna będzie zbilansowana dieta, odpowiedni trening a także regeneracja. Proteiny białkowe nie mają większej przewagi nad indykiem albo chudym twarożkiem. To jedynie poniektóre spośród dostępnych w aptekach odżywek.


Pozostałe artykuły

Jak właściwie zapobiec zapaleniu dziąseł i parodontozie?

dentysta

Aby jak najdłużej cieszyć się uroczym uśmiechem i zdrowymi zębami nie wystarczy je myć po jedzeniu. Zgodnie z powszechną opinią jednym z najgroźniejszych i najczęstszych zagrożeń dla zębów jest próchnica. Okazuje się jednak, że częściej zęby atakuje parodontoza. Czym się objawia? W jaki sposób jej zapobiegać? Czy można ją wyleczyć?
1 2