Wzrok jest naszym wiodącym zmysłem - trzeba zatem troszczyć się o niego przez całe życie

Każdy z nas wie, że utrata wzroku, to szalenie trudna spawa. życie staje się wówczas ogromnym wyzwaniem.
Dr hab. N. med. Maciej Kielar


Dlatego trzeba dbać o swój wzrok i kontrolować go raz na jakiś czas.


Jeśli myślimy o trudnościach ze wzrokiem, to z reguły przychodzą nam na myśl przykładowo pogłębiające się minusy lub jaskra. Jednakże, są też inne przypadłości, które są w stanie psuć nasz wzrok. Jest to tzw.

Potrzebna jest Ci sprawdzona informacja spod linku (https://warmuz-psychoterapia.pl/terapia-indywidualna-opole/)? To świetnie, gdyż opracowaliśmy dla Ciebie porcję atrakcyjnych artykułów. Wystarczy kliknąć w link.

stożek rogówki. Czasami nie bywa on rozpoznawalny przez doktorów. Najbardziej zauważalnym objawem bywa pieczenie i łzawienie oczu. Przypisuje się tego typu symptomy niestety nazbyt często alergiom oraz klimatyzacji czy ogrzewaniu. Oprócz tego, nie w każdym gabinecie okulista może zweryfikować pojawienie się tej choroby. Niezbędny będzie specjalistyczny sprzęt zwany topografem rogówki. Oznaką dla lekarza może być pogłębiający się astygmatyzm oraz znaczny problem w dobraniu odpowiednich szkieł. Z biegiem lat objawy będą się nasilać. Z tego powodu osoby, które mogą podejrzewać u siebie stożek rogówki powinny udać się na specjalistyczne badania. Są dwa sposoby leczenia. Oba są związane z zabiegiem. Wybór metody uzależniony bywa od stopnia zaawansowania choroby. Zabiegi nie bywają inwazyjne. Są też bezbolesne. Trwają około 15 minut.


1 2