Lekarza
dziecko

Dlaczego panowie po przekroczeniu czterdziestu lat powinni co najmniej raz na rok odwiedzać urologa.

Mężczyźni z jednej strony bardzo sobie cenią własną męskość, w wielu przypadkach chwaląc się nią gdzie tylko będzie to możliwe. Lecz jednocześnie niekiedy ogromnie ją zaniedbują, chociażby przez nieodpowiedni styl życia i niechodzenie do lekarza.
Dr hab. N. med. Maciej Kielar

Wzrok jest naszym wiodącym zmysłem - trzeba zatem troszczyć się o niego przez całe życie

Każdy z nas jest świadom tego, że znaczne pogorszenie się wzroku, to bardzo trudna spawa. życie bywa wtedy ogromnym wyzwaniem.
migawka - zdrowie

Czemu dobrze jest jak najlepiej zatroszczyć się o stan zębów oraz o czym trzeba obecnie przede wszystkim pamiętać?

Zęby są człowiekowi niezbędne do gryzienia pokarmu, jaki dzięki temu może być o wiele łatwiej strawiony przez ludzki żołądek. W dodatku, dobrze jest pamiętać, że ich stan wpływa na cały organizm, na przykład na serce, toteż nie można zaniedbywać higieny jamy ustnej.
nad morzem w Kołobrzegu

W jaki sposób właściwie zacząć naszą przygodę z dietą

Obecnie zauważalny jest stosunkowo duży wzrost popularności zdrowego trybu życia – temat ten można na pewno zaliczyć do tych określanych mianem hot. Jest on nie tylko powszechny, ale i bardzo promowany przez wszelkiego typu media – od gazet, po TV, w której coraz więcej jest programów poświęconych tematyce zdrowego odżywiania się oraz dbania o swoje zdrowie.
opony

W czym może nam pomóc urolog?

Mimo, że schorzenia układu moczowego występują bardzo często, ogromna większość zdiagnozowana zostaje zbyt późno. Na co warto zwrócić baczność?


W czym może nam pomóc urolog?

Jakie są symptomy, że czas już odwiedzić gabinet urologiczny? Urologia zajmuje się układem moczowym począwszy od jego początku, a więc nerek, w którym to miejscu mocz zostaje wytwarzany, po koniec cewki moczowej.
kokosy

Suplementy diety, w jakie wskazane jest aby zainwestować dla naszego zdrowia

W dzisiejszych czasach gro ludzi stawia na zmianę swojego bieżącego trybu funkcjonowania na zdrowy i obfity w wysiłek fizyczny. Ma na to bezsprzecznie oddziaływanie aktualna moda, która istotnie kreuje określone idea piękna.
Fixsin

Jak dbać o zdrowie naszego organizmu zimą

Zima to czas kiedy odporność naszego organizmu jest osłabiona – musimy więc zadbać o siebie, tak, by nie narazić się na chorobę. W okresie tym jesteśmy wręcz obsypywani informacjami na temat tego jak o siebie zadbać i jakiego rodzaju leki stosować, kiedy już choroba nas dopadnie.


Jak dbać o zdrowie naszego organizmu zimą

Podstawowym zapytaniem winno być w jaki sposób zabezpieczyć się przed chorobą? Oczywiście powinniśmy się ciepło ubierać – ale tego chyba nie musimy nikomu powtarzać – niezwykle niskie temperatury robią to za nas – wiadomym jest, że gdy sypie śnieg wypada zadbać o odpowiednio ciepłe okrycie wierzchnie oraz o dobrze wykonane buty.
zdrowe warzywa na obiad

Jak wybrać naprawdę dobrego lekarza? Zobacz, jakie są nasze typy!

W współczesnych czasach namiary na dobrego lekarza są oczywiście na miarę złota. Oczywiście właściwie na każdym rogu ulic jest jakaś przychodnia, jeżeli jednak przyjdzie co do czego i chcesz dostać naprawdę dobrą i fachową poradę lekarską, wówczas okazuje się, że nie każdy doktor jest w stanie nam jej udzielić.
palenie

Sylimaryna prezentuje spore obszary działania

Warto dowiedzieć się od lekarza, w których schorzeniach mamy okazję spróbować samodzielnie się wyleczyć, a przy których powinniśmy wybrać się do niego z zapytaniem.
psycholog dziecięcy bochnia

Z jakich powodów w przypadku różnych problemów w życiu warto skorzystać z pomocy profesjonalnego psychologa.

Nasz świat jest dla wielu osób ciężki i wymagający. Rosnące tempo życia, duża presja i wymagania sprawiają, że niektórzy przestają sobie radzić z codziennymi problemami.
1 2