Lekarza
Fixsin

Jak dbać o zdrowie naszego organizmu zimą

Zima to czas kiedy odporność naszego ciała jest osłabiona – musimy więc zatroszczyć się o siebie, tak, aby nie narażać się na choroby. W okresie tym jesteśmy wręcz zasypywani informacjami na temat tego jak o siebie zadbać i jakiego rodzaju leki stosować, gdy już choroba nas dosięgnie.


Jak dbać o zdrowie naszego organizmu zimą

Podstawowym pytaniem winno być w jaki sposób zabezpieczyć się przed chorobą? Oczywiście powinniśmy się cieplej ubierać – ale tego chyba nie musimy nikomu powtarzać – bardzo niskie temperatury robią to za nas – oczywistym jest, że gdy pruszy śnieg wypada zadbać o odpowiednio ciepłą kurtkę oraz o dobrze wykonane buty.
zdrowe warzywa na obiad

Jak wybrać naprawdę dobrego lekarza? Zobacz, jakie są nasze typy!

W współczesnych czasach namiary na porządnego lekarza są bez wątpienia na miarę złota. Oczywiście właściwie na każdym rogu ulic jest jakaś przychodnia, jeśli jednak przychodzi co do czego i chcesz zyskać naprawdę porządną i fachową poradę lekarską, wówczas okazuje się, iż nie każdy lekarz jest w stanie nam jej udzielić.
Dr hab. N. med. Maciej Kielar

Wzrok jest naszym wiodącym zmysłem - trzeba zatem troszczyć się o niego przez całe życie

Każdy z nas wie, że bycie niewidomym, to niebywale ciężka spawa. Funkcjonowanie bywa wówczas sporym wyzwaniem.
kokosy

Suplementy diety, w jakie wskazane jest aby zainwestować dla naszego zdrowia

Obecnie gro ludzi decyduje się na zmianę własnego bieżącego trybu życia na zdrowy i obfity w trud fizyczny. Ma na to rzecz jasna wpływ bieżąca moda, jaka istotnie konstruuje wyznaczone idea piękna.
nad morzem w Kołobrzegu

W jaki sposób właściwie zacząć naszą przygodę z dietą

Dzisiaj widoczny jest stosunkowo duży wzrost popularności zdrowego trybu życia – tematyką tą można na pewno zaliczyć do tych określanych mianem hot. Jest on nie tylko rozpowszechniony, ale i bardzo promowany przez wszelkiego typu media – od gazet, po telewizję, w której obserwuje się coraz większą ilość programów poświęconych tematyce zdrowego odżywiania się oraz troszczenia się o swoje zdrowie.
migawka - zdrowie

Czemu dobrze jest jak najlepiej zatroszczyć się o stan zębów oraz o czym trzeba obecnie przede wszystkim pamiętać?

Zęby są człowiekowi niezbędne do pogryzienia pokarmu, który dzięki temu może być o wiele łatwiej strawiony przez ludzki żołądek. Poza tym, dobrze jest pamiętać, że ich stan oddziałuje na cały organizm, na przykład na serce, toteż nie można zaniedbywać higieny jamy ustnej.
dziecko

Dlaczego panowie po przekroczeniu czterdziestu lat powinni co najmniej raz na rok odwiedzać urologa.

Mężczyźni z jednej strony bardzo sobie cenią własną męskość, w wielu przypadkach chwaląc się nią gdzie tylko będzie to możliwe. Ale z drugiej niekiedy ogromnie ją zaniedbują, chociażby przez nieodpowiedni styl życia i niechodzenie do lekarza.
psycholog dziecięcy bochnia

Z jakich powodów w przypadku różnych problemów w życiu warto skorzystać z pomocy profesjonalnego psychologa.

Nasz świat dla niejednej osoby jest ciężki i wymagający. Rosnące tempo życia, duża presja i oczekiwania sprawiają, że niektórzy nie dają sobie rady z codziennymi problemami.
opony

W czym może nam pomóc urolog?

Mimo, iż choroby układu moczowego występują dosyć często, ogromna większość zdiagnozowana zostaje zbyt późno. Na co należy kierować baczność?


W czym może nam pomóc urolog?

Jakie będą symptomy, iż czas już najwyższy odwiedzić gabinet urologiczny? Urolog absorbuje się układem moczowym począwszy od jego początku, zatem nerek, w których mocz zostaje wytwarzany, po koniec cewki moczowej.
Dentysta

Człowiek znający się na zębach - czy łatwo być dentystą?

Kiedy dochodzi do sytuacji, że zęby zaczynają nas boleć wtedy dopiero zaczynamy myśleć o tym, żeby zapisać się do stomatologa. A w rzeczywistości powinniśmy to rozważyć dużo wcześniej. Bo dentysta moi drodzy to człowiek, który jest po to, by sprawić, by nie borykać się z bólem zębów. Niestety w naszym kraju sporo ludzi zapomina o profilaktyce.
1 2