Lekarza
nad morzem w Kołobrzegu

W jaki sposób właściwie zacząć naszą przygodę z dietą

Obecnie widoczny jest stosunkowo duży wzrost popularności zdrowego trybu życia – tematyką tą można na pewno zaliczyć do tych określanych mianem hot. Jest on nie tylko powszechny, ale i niezwykle promowany przez wszelkiego rodzaju media – od gazet, po telewizję, w której coraz więcej jest programów dedykowanych tematyce zdrowego odżywiania się i dbania o swoje zdrowie.
Dentysta

Człowiek znający się na zębach - czy łatwo być dentystą?

Kiedy dochodzi do sytuacji, że zęby zaczynają nas boleć wtedy dopiero zaczynamy myśleć o tym, żeby zapisać się do stomatologa. A w rzeczywistości powinniśmy to rozważyć dużo wcześniej. Bo dentysta moi drodzy to człowiek, który jest po to, by sprawić, by nie borykać się z bólem zębów. Niestety w naszym kraju sporo ludzi zapomina o profilaktyce.
palenie

Sylimaryna prezentuje spore obszary działania

Trzeba dowiadywać się od lekarza, w których problemach mamy szansę spróbować samodzielnie się leczyć, a przy których powinniśmy udać się do niego z zapytaniem.
psycholog dziecięcy bochnia

Z jakich powodów w przypadku różnych problemów w życiu warto skorzystać z pomocy profesjonalnego psychologa.

Nasz świat dla niejednej osoby jest wymagający i mało przyjazny. Rosnące tempo życia, coraz większa presja i oczekiwania sprawiają, że niektórzy nie dają sobie rady z codziennymi problemami.
dziecko

Dlaczego panowie po przekroczeniu czterdziestu lat powinni co najmniej raz na rok odwiedzać urologa.

Mężczyźni z jednej strony cenią sobie ogromnie własną męskość, w wielu przypadkach chwaląc się nią gdzie tylko będzie to możliwe. Lecz jednocześnie niekiedy ogromnie ją zaniedbują, choćby przez nieodpowiedni styl życia i unikanie lekarza.
Dr hab. N. med. Maciej Kielar

Wzrok jest naszym wiodącym zmysłem - trzeba zatem troszczyć się o niego przez całe życie

Każdy człowiek wie, że utrata wzroku, to szalenie trudna spawa. Funkcjonowanie staje się wówczas ogromnym wyzwaniem.
zdrowe warzywa na obiad

Jak wybrać naprawdę dobrego lekarza? Zobacz, jakie są nasze typy!

W współczesnych czasach namiary na dobrego lekarza są bez wątpienia na miarę złota. Oczywiście właściwie na każdym rogu ulic jest jakaś przychodnia, jeśli jednak przychodzi co do czego i chcesz uzyskać naprawdę dobrą i specjalistyczną poradę lekarską, wtedy okazuje się, że nie każdy lekarz jest w stanie nam jej udzielić.