Uzębienie
Zdrowe zęby, uśmiech

Czy stan naszego uzębienia jest obecnie znaczącą kwestią?

Wielu z nas bez wątpliwości wie, że zdrowie to jeden z największych skarbów w naszym życiu. Praktyka pokazuje nam nadzwyczaj jasno, że w wielu przypadkach nie doceniamy jego znaczenia w ciągu codziennego wykonywania naszych obowiązków, co po wielokroć nie jest uznawane za dobre. W życiu w szeregu przypadków o jego znaczeniu bowiem dowiadujemy się, kiedy nasze zdrowie zaczyna bardzo mocno podupadać. W tym czasie obligatoryjnie chcemy uczynić wszystko, aby powrócić do pełnej sprawności, niemniej wprawdzie nie zawsze jest to możliwe. W tym miejscu warto również przyznać, że naszym ogromnie dużym zainteresowaniem ale i także troską cieszy się stan naszego uzębienia. Przez wielu specjalistów od wizerunków jest to element, który musi zostać przez nas obligatoryjnie zadbany.
apteki

Dzięki innowacjom technologicznym dobre implanty zębów starczają na bardzo wiele lat, a współczesne protezy są praktycznie zupełnie niewidoczne

Obecnie posiadamy dostęp do tak różnych innowacji technicznych, iż dbanie o zęby stało się znacznie prostsze. Możemy wszczepić sobie implanty, zamontować aparat na zęby, a nawet naprawić ukruszony ząb.
dentysta podczas zabiegu

Promienny oraz zdrowo wyglądający uśmiech - jak go zdobyć?

O higienę jamy ustnej a także uzębienie należy zadbać już od dziecięcych lat. Choć wśród wielu osób istnieje jeszcze przekonanie, że mlecznych zębów u maluchów nie trzeba leczyć, bo przecież i tak będą wypadać, to jest to błędne myślenie. Stomatolodzy mówią, iż o zęby mleczne u dzieci trzeba dbać równie intensywnie co o uzębienie stałe.
Dziecko u stomatologa

W którym gabinecie leczenie kanałowe kraków może nam dać?

O zęby należy zabiegać, o tym wiedzą wszyscy, jednak czasami staje się tak, że zwlekamy z wizytą u dentysty, ponieważ wydaje nam się, że jeszcze posiadamy czas oraz jeszcze z naszymi zębami nie jest tak niedobrze.
protetyk warszawa wola

Wizyta u protetyka jest dla każdego

Byłam jakiś czas temu u swej mateczki, by pomóc jej w robotach domowych. Wszystko szło świetnie, dopóki nie stwierdziłam, że wejdę na drewnianą drabinę, żeby wbić gwoździk i zawiesić zdjęcie mojej rodziny.
zęby

W jaki sposób dbać o zęby? – czytajprzewodnik

Zapobieganie próchnicy i innym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tutaj powszednia higiena jamy ustnej i uzębienia. Ważne jest również zmniejszenie spożycia wyrobów zawierających cukier, bowiem jest on podstawowym pokarmem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od dawna zabiegiem jest szczotkowanie uzębienia szczoteczką i pastą przez ok. 3 minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej, wybór należy do nas. Poniektóre szczotki zawierają specjalną nawierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednakże wyłącznie do szczotkowania. Aby efektywnie zatroszczyć się o zęby, powinniśmy też za każdym razem dokonywać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą nitek dentystycznych, które w większości wypadków zawierają fluor. W celu podniesienia ochrony jamy ustnej, warto także płukać ją przeznaczonymi do tego celu płynami.