Uzębienie
apteki

Dzięki innowacjom technologicznym dobre implanty zębów starczają na bardzo wiele lat, a współczesne protezy są praktycznie zupełnie niewidoczne

Obecnie mamy dostęp do tak różnych innowacji technicznych, że dbanie o uzębienie stało się znacznie łatwiejsze. Możemy zrobić sobie implanty, założyć aparat na zęby, a nawet naprawić ukruszony ząb.
zęby

W jaki sposób dbać o zęby? – czytajprzewodnik

Zapobieganie próchnicy i innym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tutaj powszednia higiena jamy ustnej i uzębienia. Ważne jest również zmniejszenie spożycia wyrobów zawierających cukier, bowiem jest on podstawowym pokarmem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od dawna zabiegiem jest szczotkowanie uzębienia szczoteczką i pastą przez ok. 3 minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej, wybór należy do nas. Poniektóre szczotki zawierają specjalną nawierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednakże wyłącznie do szczotkowania. Aby efektywnie zatroszczyć się o zęby, powinniśmy też za każdym razem dokonywać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą nitek dentystycznych, które w większości wypadków zawierają fluor. W celu podniesienia ochrony jamy ustnej, warto także płukać ją przeznaczonymi do tego celu płynami.
Dziecko u stomatologa

W którym gabinecie leczenie kanałowe kraków może nam dać?

O zęby warto dbać, o tym wiedzą wszyscy, jednak czasami staje się tak, że czekamy z wizytą u stomatologa, ponieważ zdaje nam się, że jeszcze mamy czas i jeszcze z naszymi zębami nie jest tak niedobrze.
Zdrowe zęby, uśmiech

Czy stan naszego uzębienia jest obecnie znaczącą kwestią?

Wielu z nas bez wątpienia wie, że zdrowie to jeden z największych skarbów w naszym życiu. Praktyka pokazuje nam bardzo jasno, że w szeregu przypadków nie doceniamy jego znaczenia w ciągu codziennego wykonywania naszych obowiązków, co w szeregu przypadków nie jest uznawane za dobre. W życiu po wielokroć o jego znaczeniu bowiem dowiadujemy się, kiedy nasze zdrowie zaczyna wybitnie mocno podupadać. W tym czasie obligatoryjnie chcemy uczynić wszystko, aby powrócić do pełnej sprawności, niemniej jednak nie zawsze jest to możliwe. W tym miejscu pożądane byłoby również przyznać, że naszym niezwykle dużym zainteresowaniem ale i także troską cieszy się stan naszego uzębienia. Przez wielu specjalistów od wizerunków jest to element, który musi zostać przez nas koniecznie zadbany.