Jak zatroszczyć się o zęby? Przydatne wskazówki

Stan zębów jest jednym z istotnych czynników przesądzających o naszym wyglądzie i o zdrowiu całego ciała. Jak troszczyć się o ząbki, by były zdrowe oraz służyły nam przez całe nasze życie? Co zrobić, żeby radować się zdrowym uśmiechem?

Zapobieganie próchnicy i innym chorobom zębów polega każdorazowo na tym samym, najważniejszą rolę gra tutaj codzienna higiena jamy ustnej. Istotne jest również zmniejszenie konsumpcji artykułów zawierających cukier, jako że jest on
dentysta
głównym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym oraz znanym od dawna zabiegiem jest czyszczenie zębów szczoteczką oraz pastą przez około 3 minuty – co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej każdorazowo po posiłkach. Możemy użyć szczoteczki elektrycznej bądź manualnej, wybór należy do nas. Stomatolodzy twierdzą, iż każda z nich doskonale spełnia swe zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy ząbki należycie długo i robimy to dokładnie.

Wyróżniamy trzy rodzaje szczoteczek o rozmaitej twardości włosia: mięciutkie - określone w szczególności dla tych, którzy posiadają wrażliwe dziąsła, czasem krwawiące w czasie szczotkowania, średnie - szczoteczki o takowym włosiu powinna używać większość osób, pozwalają dobrze oczyścić ząbki oraz chronić dziąsła, twarde - nieczęsto polecane, odpowiednie są dla osób o zdrowych dziąsłach, szczególnie narażonych na odkładanie się kamienia nazębnego. Szczoteczkę dobrze wymienić co trzy miesiące, ponieważ po tym czasie traci ona swe pierwotne własności, włosie odkształca się.

Pozostałe artykuły

Niezbędny do dezynfekcji - sprawdź na ten temat nieco więcej

dentysta
Jest mnóstwo zawodów, które wymagają najwyższego poziomu higieny . Bez niej może dojść do tego, że osoby z którymi mamy kontakt mogą zostać skażone rożnymi bakteriami. Do profesji o podwyższonym stopniu dotyczącym higieny zaliczamy, oczywiście, profesję lekarza i to bez względu na dziedzinę, w której pracuje. Każdy doktor powinien pracować w higienicznych warunkach, a na przykład lekarze, którzy robią operację muszą mieć sterylnie czyste narzędzia i przed przystąpieniem do operacji też we właściwy sposób się przygotować.


Mnogie bakterie razem z cząsteczkami jedzenia zbierają się także na języku oraz tworzą osad, który musimy wyeliminować.

Masz ochotę zbadać inny punkt widzenia na rozpatrywany w tym poście problem? Kliknij zatem tutaj i przeczytaj więcej szczegółów (https://accessmedica.pl/pl/).

Do oczyszczania języka służą specjalne szczoteczki.
dentysta
Także poniektóre szczotki do zębów miewają na główce dodatkową nawierzchnię czyszczącą, która określona jest właśnie do owego celu. Przy zbyt mocnym jak też nieodpowiednim szczotkowaniu mogą powstawać tzw. ubytki klinowe. Są to ubytki niepróchnicowe. Szczoteczka nie wyczyści dokładnie wszystkich przestrzeni między zębami, zwłaszcza, jeżeli zęby znajdują się blisko siebie. Do podobnych zadań służy nitka stomatologiczna, najczęściej fluorowana, jakiej używamy przed lub po szczotkowaniu zębów. Każdą przestrzeń międzyzębową należy czyścić nieużywanym fragmentem nici, aby nie przenosić mikroorganizmów w następne miejsca.
1 2