Obecnie problem niepłodności dotyczy około 1,2-1,5 mln par w naszym kraju, daje to w przybliżeniu 30 tys. par rocznie

W Polsce ma swoją siedzibę kilkadziesiąt klinik pałających się przeprowadzaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Osoby które zdecydują się na taki typ zapłodnienia mają więc spory wybór.


in vitro śląsk
Na dzień dzisiejszy problem niepłodności dotyczy około 1,2-1,5 mln par w Polsce. Daje to mniej więcej 30 tys. par każdego roku, które posiadają wskazania do leczenia metodą in-vitro, przy czym co roku dzieci poczętych tą metodą rodzi się jedynie 5 tys. Podstawową przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak refundacji tego sposobu leczenia ,a także wysokie ceny kuracji - sporo więcej o in vitro na Śląsku. W przypadku, gdy jednak dysponujemy odpowiednimi środkami warto rozważyć w jakiej placówce planujemy poddać się leczeniu. Dla ludzi szukających dobrego szpitala do wykonania in vitro śląsk może okazać się interesującym regionem, gdyż posiada on kilka szpitali o bardzo wysokiej renomie. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając in vitro powinniśmy wykonać badania prenatalne, albowiem w niektórych przypadkach niepłodność wiąże się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia wad genetycznych lub rozwojowych płodu.

Zainteresowały Cię nasze wpisy? To rewelacyjnie. Przekieruj się na kolejną stronę i doczytaj tu (https://www.maruna.wroclaw.pl/warsztaty/) inne treści. Podziel się z autorami swymi komentarzami.

Diagnostyka prenatalna pozwala na wykluczenie nieprawidłowości i zapewnia większy komfort psychiczny przyszłej matce. Ponadto, w przypadku stwierdzenia jakiś nieprawidłowości można rozpocząć leczenie już w łonie matki. Najpierw wykonuje się badania nieinwazyjne, które są całkowicie bezpieczne dla malucha, a dopiero gdy jakiś wynik zaniepokoi lekarza – inwazyjne. Takie badania niosą ze sobą jednakże pewne ryzyko powikłań, np. poronienia - przejdź do na .


1 2