W czym stomatolog mógłby dopomóc choremu i z jakiego powodu warto do niego chodzić?

Nikt nie lubi, kiedy boli go ząb. Jest to najbardziej silny ból, który może dotknąć osobę ludzką. Nocny ból, nasilający się po położeniu to symbol, że miazga zębowa przechodzi zapalenie. Wtedy powinniśmy zgłosić się do stomatologa.


Wtedy trzeba jak najprędzej wziąć przeciwbólową kapsułkę oraz przyjść do stomatologa.


okulary


Praca, biznesmen


On po wcześniejszym znieczuleniu otworzy ząb (zobacz cichoń) i usunie schorowaną miazgę. Następnie przychodzi kolej na kanałowe leczenie zęba. Jeśli ząb jest martwy lub błędnie zaleczony, wtedy pojawia się obrzęk. Korzenie nie usunięte również mogłyby spowodować opuchnięcie. Trzeba wtedy także zażyć przeciwbólową tabletkę i wykonać sobie zimny okład. Ograniczy on narastanie opuchlizny. W takiej sytuacji także pacjent powinien szybko trafić do dentysty. Usuwa on przyczyny obrzęku to znaczy roztwiera ząb oraz czyści korzeniowe kanały. Kiedy źródłem obrzęku jest wyrzynająca się ósemka, wówczas wystarczy zazwyczaj przepłukanie dziąsłowej kieszeni i założenie pod dziąsło leku. Niezbędny mógłby być w takiej sytuacji antybiotyk.


Pozostałe artykuły

Apteczka domowa - co powinna mieścić oraz o czym należy pamiętać?

kuchnia biała
Apteczka domowa jest nadzwyczaj istotna i warto zatroszczyć się o jej prawidłowe wyposażenie.


Dzięki niej będziemy przygotowani na okoliczności, które nas mogą zaskoczyć.


Gdy wypadnie plomba, ząb narażony jest na atak bakterii. Po pewnym okresie dojść może do zainfekowania miazgi zębowej i konieczne będzie zacząć leczenie kanałowe. Do tego ostre krawędzie zęba bez plomby kaleczą język. Trzeba wtedy niezwłocznie udać się do stomatologa. Po jakimś urazie ząb może wypaść wspólnie z korzeniem. Wtedy należy jak najszybciej pójść do stomatologa. Do tego czasu trzeba ząb trzymać pod językiem i należy uważać, aby go nie połknąć.
1 2