Kogo mogłaby dotykać choroba pod nazwą AMD oraz czy można ją leczyć?

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli Age Related Macular Degeneration jest dość znaną chorobą, na którą oficjalnie choruje ok. 1,2 miliona ludzi, przy czym rzeczywista ilość jest o wiele wyższa.


Dzieje się tak z tego powodu, że znaczna część osób nawet nie jest świadoma choroby.


Pozostałe artykuły

Na jakie zmiany na skórze trzeba stosować Mediderm krem i czy jest niezawodny?

używanie aparatu tlenowego
Jest to krem do pielęgnacji cery chorobowo zmienionej o wymogach specjalnych. Jest to krem przeznaczony do terapii cery z atopowym zapaleniem, łuszczycą i egzemą.


Atopowe zapalenie skóry możemy mieć już od narodzin.


Wiąże się to z początkową fazą tego zwyrodnienia, ponieważ zazwyczaj choroba atakuje najpierw tylko jedno oko, z kolei drugie przejmuje jego funkcje. Zgodnie z anglojęzyczna nazwą choroby, tyczy się ona głównie osób w podeszłym wieku, jednak mogłaby pokazać się także u 50-latków. Niestety istnieje dużo źródeł, które powiększają niebezpieczeństwo wystąpienia takiej choroby. Zaliczają się do nich palenie tytoniu, częste opalanie się czy niedostateczna ochrona przed działaniem słońca. Niestety obecnie leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie jest możliwe. Jest to bardzo poważna oraz długotrwała choroba, której postęp można jednak spowalniać czy nawet zatrzymać.


sok


Można także poprawić ostrość widzenia, jednak wyłącznie na pewien czas. Istnieją dwie formy takiej dolegliwości: mokra oraz sucha. Tej ostatniej nie można leczyć, więc przepisuje się jedynie zachowywanie zdrowego trybu życia. Wskazane jest również używanie preparatów zawierających luteinę, zeaksantynę czy też witaminy A i E oraz minerały (cynk, selen).

Zaabsorbował Cię przedstawiany tutaj materiał? Jeżeli tak, warto zobaczyć ponadto inne ciekawe teksty, gdyż one także są godne uwagi.

Mogłyby one zahamować rozwój dolegliwości. Poza tym według niektórych pacjentów polepsza się także ostrość wzroku. Niestety nie wszystkie takie preparaty działają równie skutecznie, dlatego też dobrze jest zasięgać porady lekarza.
1 2