Tyczą się one ludzi w rozmaitym wieku. Posiada on dosyć skomplikowaną anatomiczną konstrukcję, gdyż to w nim przebiegają nerwy oraz naczynia, jakie są odpowiedzialne za poprawne działanie ręki. Przyczyną bólu w nadgarstku mogłoby być przeciążenia miękkich tkanek w obrębie stawu na skutek
wykonywania ciągłych manualnych prac. Inną przyczyną bólu w nadgarstku może
być złamanie nadgarstka, które tyczy się osób w podeszłym wieku, których kości są mało odporne na uszkodzenia, ale są również bardzo często napotykane u ludzi młodszych, które sporo jeżdżą na snowboardzie.
Kliknij ten link i
sprawdź tu laserowa korekcja wzroku gliwice dodatkowe informacje na ten temat - one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie czekaj zbyt długo:)
Również nadgarstek mógłby boleć na skutek zmian zwyrodnieniowych, które powstają na skutek niszczenia chrząstki, którą pokryte są stawy. Wówczas może dojść do ograniczenia ruchomości stawu oraz porannej sztywności.
osoby posiadające biurową pracę, najczęściej mogą zapaść na dolegliwość nadgarstka. Niezwykle męczący jest zespół cieśni nadgarstka. Jego źródłem może być ucisk obrzękniętych miękkich tkanek na włókna pośrodkowego nerwu dłoni, który biegnie w kanale nadgarstka. W rezultacie takiego ucisku może dojść do zaburzeń ukrwienia nerwu, co powoduje jego obrzęk oraz mrowienia w nadgarstku i palcach. Takie objawy są wyczuwalne podczas pracy oraz w czasie spoczynku. Ten zespół jest schorzeniem neurologicznym, jakie nazywane jest neuropatią.