Kiedy iść na psychoterapię?

Każdy człek natrafia w swym życiu na kryzysy. Poniektóre są mniejsze, pozostałe większe, a jeszcze inne niezwykle poważne. Nie istnieje jednak bezstronna miara kryzysu, gdyż to jak je czujemy i jak radzimy sobie z nimi jest cechą ogromnie osobistą i zależy od różnych czynników.
porady


apteki


Łatwiej będzie, jeśli mamy wsparcie w bliskich osobach, łatwiej jest jeśli mamy przekonanie o swoich możliwościach. Trudniej zaś będzie, jeśli mamy wrażenie osamotnienia, gdy kryzys jest którąś z kolei sprawą, której należy stawić czoła. Wiele osób sądzi, iż człowiek dorosły winien sam sobie radzić ze swymi kłopotami. I wiele ludzi, radzi sobie ze swym życiem. Lecz może przyjść moment, w którym udanie się po pomoc do specjalisty jest najlepszym z możliwych sposobów poradzenia sobie. Powiedzenie „potrzebuję pomocy” jest istotną i śmiałą decyzją, oznaką zadbania o siebie samego. Stąd psychoterapeuta Katowice nie będzie oznaką słabości, zaś wręcz na odwrót, będzie podjęciem istotnego kroku w kierunku poprawienia swojego samopoczucia, życia.


sypialnia


Zadaniem psychoterapeuty nie jest podanie konkretnych rozwiązań lub podjęcie rozstrzygnięć za klienta. Z reguły daje on wsparcie emocjonalne oraz wsparcie w zrozumieniu tego, co się dzieje w życiu klienta. Jest on kimś, kto nie jest emocjonalnie wplątany w dany kłopot i potrafi pokazać go z nowej perspektywy, umożliwiając klientowi zauważenie tego, co się realnie dzieje i nowych możliwości. Jest też jednostką, która wspomaga a także towarzyszy na drodze zmian – zmian w myśleniu a także postępowaniu.


1 2