W jaki sposób wygląda badanie okulistyczne u małych dzieci?

Badanie okulistyczne u dzieci lekko różni się od badania jednostek pełnoletnich. Przede wszystkim okulista będzie mieć inne nastawienie do dziecka, bardziej łagodne i ostrożne. Dzieci częstokroć boją się lekarzy i nie przepadają za wizytami nawet u okulistów, zatem jeśli powinniśmy iść z dzieckiem do okulisty, to wybierzmy takiego, jaki posiada wyborne podejście do dzieci. Teraz możemy odszukać sporo przychodni oraz gabinetów okulistycznych, które zajmują się leczeniem tylko dzieci, a nie dorosłych. Bezspornie więc znajdziemy niejedno centrum okulistyczne Ślask, do jakiego będziemy mogli iść z naszą pociechą.


okulista
W czasie badania okulistycznego dziecka, rodzice są oczywiście cały czas obecni, dzięki czemu dziecko zdoła czuć się swobodniej oraz pewniej - porównaj informacje. Samo badanie polega z reguły na odczytywaniu cyfr albo liter z tablicy albo śledzeniu wzrokiem obiektów demonstrowanych przez doktora. Jest to fundamentalne badanie, które zezwoli stwierdzić czy dziecko (polecana waga niemowlęca) ma jakąś wadę wzroku i czy potrzebna będzie jego korekta, na przykład przez noszenie okularów.

Naprawdę pasjonuje Cię rozpatrywana problematyka? Skoro tak, to dodatkowo zobacz treść, którą odnajdziesz w podobnym serwisie.

Przy pierwszej ocenie wady wzroku potrzebne będzie także zakropienie oczu preparatami, jakie pozwolą na rozszerzenie źrenic. Jest to na nieszczęście niezbyt komfortowe dla dzieci, jednakże zakrapianie trwa krótko, a preparat do zakrapiania zwykle nie szczypie w oczy.
1 2