Dziecko
lekarz alergolog z pacjentem

Troska o poprawny rozwój i zdrowie dzidziusia

Zaniedbania powstałe podczas rozwoju dziecka mogą odbić się nie tylko na jego aktualnym stanie zdrowia, ale w szczególności przekładać się na nieprawidłowe zdrowie na przyszłość. W obecnym świecie wiele dzieci ma różne problemy zdrowotne, jakie rodzice bagatelizują i uważają za całkiem niegroźne.
kremy

Która metoda leczenia bezpłodności może zostać dzisiaj uznana za najlepszą?

Marzeniem sporej części ludzi na ziemi jest posiadanie dzieci. Jest to w pewnym sensie nasza naturalna kolej spraw, która powiązana jest z zaspokojeniem życiowych potrzeb.
ciąża

Blog o macierzyństwie może być świetnym miejscem, by pozyskać takie informacje

Macierzyństwo to czas satysfakcji i niepewności

Blog o macierzyństwie może być świetnym miejscem, by pozyskać takie informacje

Nie podlega wątpliwości, że macierzyństwo to wspaniały czas, kiedy będziemy odpowiedzialni za niewielkiego człowieczka, który okazuje się być ciałem z naszego ciała. Mimo wszystko będzie to również okres obaw czy wszystko dobrze robimy, czy nie popełniamy jakichś błędów, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Czasami również potrzebujemy miejsca, w którym będziemy mieli szansę wymienić opinie z odmiennymi mamami.

Czemu warto korzystać z pomocy psychologa? Kiedy warto pójść do niego na wizytę? O jakich sprawach koniecznie pamiętać?

Czasami przychodzi tego rodzaju czas, iż musimy skorzystać z oferty psychologa albo psychiatry. Ma to miejsce, gdy nie radzimy sobie do końca z naszym dotychczasowym życiem. Objawy zaś są tak mocne, iż nie jesteśmy w stanie sobie z nimi dać rady.
życie

Bebiko 1 okazuje się być bezpiecznie już dla maluszków

Od czasu do czasu dzieje się tak, że z przeróżnych powodów dziecko nie ma możliwości okazać się być nakarmione w naturalny sposób, mlekiem mamy. Z tego powodu właśnie szuka się innych rozwiązań, które pozwolą nam zagwarantować mu wszystko co odpowiednie.
kot

Garść rad dla tych ojców, którzy planują podarować dziecku miauczącego kompana

Marzeniem praktycznie każdego dzieciaka jest posiadanie jakiegokolwiek zwierzątka. A matki dla swojego potomka zazwyczaj wybierają tych przedstawicieli świata fauny, którzy są w stanie pochwalić się posiadaniem mniej lub bardziej puszystej sierści. Z tej przyczyny dużym wzięciem cieszą myszki oraz chomiki, a również pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od normy pozostają rybki akwariowe ale to zupełnie nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe są najbardziej rozchwytywane. Weźmy pod uwagę chociażby zwykłego mruczka, który z upływem lat jest w stanie stać się ulubieńcem całej familii.
Autyzm

Autyzm jako zaburzenie dotyczące rozwoju, które doprowadza do izolacji

Autyzm jest zakłóceniem rozwojowym, które ma prosty związek z zaburzeniami funkcjonowania mózgu. Posiada parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne odizolowują się od otoczenia, czasem alienują się od innych. Ich kontakt i wymiana informacji z innymi ludźmi są bardzo ograniczone. Dla wielu opiekunów zaburzenie to brzmi jak wyrok dla ich pociechy. Czy jednak tak musi być? Czy istnieje możliwość uwolnienia się z tego ograniczenia?
kojec dla dziecka

Na co zwrócić uwagę szukając kojec dla dziecka?

przy kompletowaniu wyprawki, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub chodzićmoże napotkać na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i się skaleczyć.
dziecko

Czemu brak macierzyństwa jest dla wielu par bardzo dużą tragedią, w jaki sposób da się leczyć niepłodność.

Dużo par nie ma żadnych problemów z powiększaniem rodziny, co więcej, często te dzieci są zupełnie nieplanowane i często w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak będzie sporo też takich, które pomimo licznych starań doczekać się nie mogą upragnionego potomka. Dla nich taki stan rzeczy niekiedy przeradza się w rodzinną tragedię, jeśli mimo długiej profilaktyki sukces nie nadchodzi, to rozpoczynają się wzajemne obwiniania i pretensje, co doprowadzić może do rozwodu.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko ogłasza nam, że musi posiadać w domu zwierzę. To dosyć poważna kwestia i należy się nad nią odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, by przestało nas tym pytaniem zamęczać. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednak zniszczymy marzenia dzieciaka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na chłodno.
1 2 3