Jakie funkcje w naszym ciele spełnia witamina B12 oraz witamina C? Jak niedobory mogą wpłynąć na nasz organizm?

W naszym ciele dzieje się szereg procesów, które mają bardzo duży wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasze ciało do takiej ciągłej, właściwej pracy potrzebuje sporo różnego rodzaju składników oraz witamin. Dlatego właśnie istotne jest, by zwalczać zbyt małe ilości witamin choćby przez lepszą suplementację.


Jakie zadania w naszym organizmie pełni witamina B12? A jakie witamina C? Które suplementy diety dobrze jest stosować?


Witamina B12 zwana inaczej witaminą czerwoną, wpływa bardzo dobrze na stan naszego zdrowia psychicznego. Z jej pomocą również nasz układ krążenia funkcjonuje jak należy. Dlaczego tak jest? Gdy chodzi o układ nerwowy, to witamina B12 bierze udział w procesach zachodzących w osłonkach mielin nerwowych. Duży brak wspomnianej witaminy wiąże się z drętwiejącymi kończynami. Oprócz tego witamina ta wspomaga koncentrację jak również zapamiętywanie. Za jej sprawą także mniej czujemy zmęczenie. Niedobór witaminy B12 ma wpływ też na nasz nastrój, ponieważ bierze ona udział w syntezie serotoniny.


Jeśli chodzi o wpływ witaminy B12 na układ krążenia, to bierze ona udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek. Oprócz tego, wraz z witaminą B6 i w towarzystwie kwasu foliowego zapobiega powstawaniu blaszek miażdżycowych, a tym samym chroni przed miażdżycą, zawałem, zakrzepami czy też udarem pełna oferta tutaj. Suplementy, takie jak Solgar witamina B12, na pewno mogą pomóc nam odpowiedni poziom tej witaminy w ciele zachować.


Witamina C natomiast ma także ważne funkcje w naszym ciele. Nazywana jest również kwasem askorbinowym oraz sporo osób na pewno myśli, że chroni ona tylko przed przeziębieniem, natomiast tak do końca nie jest. Rzeczywiście, przyjmowanie dużych dawek witaminy C profilaktycznie, jest w stanie nas uchronić przed przeziębieniami. Natomiast przyjmowanie witaminy C już podczas pojawienia się objawów, nie cofnie ich radykalnie. Z tego względu, kiedy chodzi o przeziębienia, to o wiele lepiej działa ona profilaktycznie na temat witaminy SOLGAR C. Solgar witamina (www.medycynanaturalna.pl/p,16,43,449-medverita_witamina_b12_metylokobalamina_1000mcg_120_kaps) C brana regularnie powinna dać dobry skutek. Na co jeszcze wpływa ta witamina?


szkolenie


Witamina C zwiększa przyswajanie żelaza, więc jej niedobór może być przyczyną niedokrwistości. Poza tym wystąpić może zmęczenie, reakcje bólowe stawów i mięśni, łatwe występowanie siniaków, krwawienie dziąseł albo choćby brak apetytu. Natomiast to nie koniec, gdyż witamina (medycynanaturalna.pl/p,16,43,455-medverita_witamina_k2_mk7_vitamk7_200mcg_120kaps) ta zmniejsza zmiany pochodzenia miażdżycowego, ale też jest w stanie bardzo zniwelować możliwość pojawienia się udaru mózgu. Ma wpływ na właściwe funkcjonowanie układu krwionośnego.


Pozostałe artykuły

Zagadnienia, bez których Twój gabinet kosmetologiczny nie może się obejść! Otwórz klimatyczne miejsce do którego usługobiorcy zawsze wrócą.

gabinet kosmetyczny
Wszystkie kobiety pragną być atrakcyjne, dlatego zapotrzebowanie na zabiegi pielęgnacyjne cieszy się niesłabnącym uznaniem. Branża pielęgnacyjna świadczy dużo najróżniejszych procedur mających za działanie nie tylko poprawić naszą aparycję, ale też wpłynąć dodatnio na nasze samopoczucie.
1 2