Jakiego rodzaju firmy posiadają prawny zakaz prowadzenia działań promocyjnych?

Jeżeli myślisz, że prowadzenie jakiejkolwiek firmy bez przeprowadzania równocześnie różnych działań reklamowych jest skazane na niepowodzenie, to jesteś w olbrzymim błędzie.
Funkcjonuje dużo placówek, jakie mają prawny zakaz promowania się, a mimo tego znakomicie sobie na rynku radzą.


Nie dość tego, są ustawowe restrykcje dotyczące osób, jakie mogą w takich placówkach pracować. I mogą to być wyłączenie osoby, które ukończyły wyższe studia na konkretnym kierunku. Kolejnym wymogiem przy funkcjonowaniu takiej działalności jest konieczność otrzymania zezwolenia, które dostaje się od wyznaczonego inspektora. Poza tym jedna osoba nie mogłaby mieć sieci liczniejszej niż cztery apteki. 25 czerwca 2017 r. rozpoczęła obowiązywać poprawka do rozporządzenia prawo farmaceutyczne, w jakiej jest mowa o kolejnych restrykcjach dla posiadaczy omawianych punktów sprzedaży. Kolokwialna nazwa tej nowelizacji to apteka dla aptekarzy. Należałoby wspomnieć, że nowe regulacje prawne będą obowiązywały jedynie nowo powstałe apteki i mają ukształtować rynek na następne dziesiątki lat.


depresja


Całość ma prowadzić do tradycyjnej formy apteki, jaką należy odczytywać jak placówkę ochrony zdrowia, a nie market z lekami.

To dobrze, że masz ochotę uzyskać podobne informacje na opisywany wątek, ponieważ wchodząc na odnośnik, zgłębiasz przydatne notatki na publikowane zagadnienie.

Poza tym wspomniana nowelizacja ma poniekąd wymusić na właścicielach aptek nie mających wyszkolenia związanego z farmacją przestanie traktowania pacjentów jak urządzenia do zarabiania ogromnych kwot.


1 2