Zespół suchego oka. Jak sobie pomóc?

To dolegliwość obecnych czasów – klimatyzowanych pomieszczeń, długich godzin pracy przed komputerem, starzejącego się społeczeństwa. Na szczęście z zespołem suchego oka możemy poradzić sobie prędko i skutecznie.


Ażeby znaleźć się u zdroju dyskomfortowej dolegliwości, warto zajrzeć w głąb oka.


Dokładniej, w miejsce nazywane aparatem łzowym. Zespół suchego oka spowodowany jest niedostatecznym wydzielaniem łez albo wydzielaniem ich w odbiegającym od prawidłowego składzie. Na to schorzenie szczególnie narażone są osoby starsze, przyjmujące preparaty z konserwantami, pracujące w niekorzystnych warunkach, przyjmujące poniektóre medykamenty. Jakie są objawy? Najbardziej powszechne to: suchość oka, uczucie obcego ciała pod powieką, ból oka, nadmierne łzawienie, uczucie zmęczenia oczu, czasowe zamglenia widzenia.


Czy potrafisz odpoczywać?


Pozostałe artykuły

Usługi stomatologiczne proponowane w trosce o atrakcyjny uśmiech

kompleksy
Chyba każdy z nas marzy o estetycznym uśmiechu, który w jakimś sensie mógłby stać się naszą wizytówką i najlepiej świadczyć o naszej atrakcyjności. Niestety, straty w uzębieniu są znaczną przeszkodą do wypracowania zadowalającego uśmiechu.


Symptomy wzmagają się w niekorzystnych dla oka warunkach, dla przykładu w klimatyzowanych pomieszczeniach (suche powietrze), na wietrze jak też na słońcu, przy zetknięciu z dymem papierosowym etc.

Zobacz bez wahania ten udostępniony (http://www.bionateo.com/shop/biobloom-ekstrakt-bio-olejek-konopny-cbd-cbda-8/) materiał. Przedstawia on podobną problematykę, więc z pewnością też będzie według Ciebie ciekawy.

Nasileniu oznak sprzyjają też działania, w trakcie których rzadko mrugasz, takie jak czytanie, oglądanie TV czy używanie peceta. Zespół suchego (szczegółyna ten temat: www.dziegielewska.eu/blog/post/cienie-pod-oczami-co-mozna-z-tym-zrobic/)oka nieleczony może wieść do trwałych przemian narządu – defektu nabłonka rogówki, zakażeń a także owrzodzeń rogówki, a w rezultacie wręcz do utraty wzroku. Specjalista powinien zalecić Ci, jeśli jest to możliwe, usunięcie przyczyny powstawania zespołu suchego oka – stronienie od wnętrz o szkodliwych warunkach czy odpowiednie użytkowanie komputera.
1 2