Uprawy chryzantem w Polsce.

Piękne kwiaty, jakim są bezspornie chryzantemy Polakom kojarzą się w szczególności z okresem jesiennym jak również świętem zmarłych. Jednakże chryzantemy to ogromna rodzina roślin. Ich wziętość jest tak ogromna, że bez żadnych problemów można je spotkać w dowolnej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówimy również złocienie. Dobrze jest znać tę drugą nazwę, która wprowadza nas czasem w błąd, jeżeli nie znamy tego pojęcia.


Chryzantemy
Ponieważ kwiaty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem uprawa (tanie nasiona marihuany) chryzantem ma swoje pełne uzasadnienie. Możemy na tym interesie sporo zarobić, jeżeli sprzedaje się kwiaty doskonałej jakości. Mogą one potem trafić nie tylko na nagrobki, ale także do naszych mieszkań. Te kwiaty charakteryzują się tym, że stają się doskonałe do upiększenia naszego mieszkania, z racji wyrazistej formy, którą mają. Należy jednakże wiedzieć o tym, że po przejściu procesu przekwitania nadają się już niestety tylko i wyłącznie do kosza.

Co prawda uprawa chryzantem nie jest tak banalną, rzeczą jak to wygląda w przypadku innych kwiatów. To kwiaty, które są niebywale wrażliwe na ujemne temperatury, które przecież w naszym kraju są dosyć często. Stąd też nie nadają się one do uprawy gruntowej, która u nas jest szalenie popularna. Tylko pewne rodzaje dają takie szanse. Reasumując jeśli klimat jest dogodny, chryzantemy doskonale uprawia się na tzw. glebach żyznych, próchnicznych jak również tych, które posiadają spory zasób elementów pokarmowych. Jeśli mamy ciężką glebę nie damy radę hodować tych kwiatów, ponieważ jest wówczas zdecydowanie większe prawdopodobieństwo omarznięcia kwiatostanu. Identycznie jak się ma to w przypadku niemal każdych kwiatów, chryzantema znacznie lepiej uprawia się tam, gdzie mamy styczność z znacznym nasłonecznieniem.

Chryzantemy doniczkowe
Uprawa chryzantem nie jest tak prosta też z innego kwestii. Chryzantemy potrzebują regularnego zasilania, dokonywanego nawet dwa razy w ciągu miesiąca. Zdecydowanie najlepszym nawozem, który możemy użyć, jest nawóz w postaci płynnego roztworu. On zdaje się być najskuteczniejszy ze wszystkich. Wtedy to chryzantema wielkokwiatowa będzie wyhodowana z utrzymaniem wszystkich norm. Rezultaty będą dostrzegalne w jej wyjątkowej urodzie.

Gdy potrzeba Ci chryzantem doniczkowych zapraszamy na: Chryzantemy.pl PychyńskiPychyński
2021-01-08 07:23:02