W jaki sposób poradzić sobie z dzieckiem, które nie je? Co można przygotować mu na śniadanie, ażeby chętnie zjadł posiłek?

Wiele małych dzieci to niestety niejadki. Wiele rodziców ma z tym nie lada kłopot. Jakże poradzić sobie z tym problemem? Co robić, ażeby zachęcić dziecko do posiłku? Służymy fachową poradą.


Dzieci uwielbiają słodkości.
Niestety, znakomita większość z nich nie jest rzecz jasna zdrowa.Jednak są pożywne produkty spożywcze, które dzięki obecności słodkości, są chętnie jedzone przez maluchy. Przykładem może być masło orzechowe. Jest ono nie jedynie smakowite, lecz i – dzięki użyciu orzeszków i czekolady, także sycące oraz pożywne. Toteż jeśli dzieciak odmawia śniadania, warto spróbować podać mu kromkę z masłem orzechowym.


Kolejnym przykładem produktu, który może zachęcić niejadka do jedzenia, są płatki. Zwyczajne płatki kukurydziane nie są niestety ulubieńcem dzieci, ale jeżeli zostaną one wymieszane z czekoladą, okażą się znakomitym, a przy tym zdrowym śniadaniem. Płatki z czekoladą posiadają błonnik oraz inne składniki odżywcze, które odnajdziemy w „tradycyjnych” płatkach, a dzięki czekoladzie, są z chęcią spożywane przez dzieciaki.


fototerapia


Jak zmusić dzieciaki do jedzenia warzyw? Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę, jak trudne to zadanie. Wiele dzieciaków wręcz nie znosi warzyw oraz owoców. Żeby zachęcić je do ich jedzenia, warto popróbować podać dziecku warzywa i owoce w innej formie – smakowitego jogurtu, pożywnego soczku czy ewentualnie przecieru na przykład w naleśnikach.


1 2