Męska płodność. Jak to sprawdzić?

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie 20 milionów musi być w prawidłowej porcji męskiego nasienia. To od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, jest realne zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, są z tym problemy, to powinniśmy zbadać nasienie. Jak to zrobić?


Kobieta w ciąży
Metoda jest łatwa i nie trzeba się tym stresować. Najważniejsze to jednakże mieć pojęcie jak się do tego zabrać. Pierwsze co musimy wykonać to zakupić test na płodność. Nieważne, czy test będziemy robić w domu czy w przychodni, niezbędne są pewne przygotowania. Parę dni przed testem należy zapomnieć o uprawianiu seksu, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, powinieneś poczekać kilka tygodni. Powinieneś też mieć na uwadze, że są czynniki, jakie obniżają|pogarszają jakość nasienia. Najistotniejsze z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, niezbyt dobrze na nasienie wpływa również przegrzewanie jąder (kliknij).

Nimowlak
Jeśli pragniesz koniecznie wykonać tego typu test w domu, masz tego typu ewentualność. Osiągalne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie musisz mieć recepty, kupisz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester oraz zakraplacz. Zasada działania to użycie specjalnego roztworu, jaki barwi plemniki. Im jest ich więcej w spermie, tym bardziej intensywny kolor. Uzyskany kolor musimy zestawić z wzorcami, jakie znajdziemy na dołączonym do zestawu testerze. Taki test kosztuje około 200 złotych, lecz zawiera dwa osobne zestawy do przeprowadzenia wymaganych prób.

Test domowy działa nieźle, daje wiedzę na temat płodności, jednakowoż nie jest diagnostyczny. Istotne jest bowiem nie jedynie jak dużo plemników znajduje się w nasieniu, ale również ich jakość, czyli jaką mają budowę czy ruchliwość. Takiego czegoś zwykłym domowym testem nie zbadamy. Jeśli pragniemy naprawdę się dowiedzieć, co nie gra z płodnością, najbardziej korzystnym będzie skorzystać z pomocy fachowca (przeczytaj więcej na gyncentrum.pl). Najlepiej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy trudnią się najczęściej zagadnieniem płodności są ginekolodzy, tak więc ginekolog Twojej partnerki powinien polecić solidną przychodnię, w której wykonuje się specjalistyczne testy płodności. Po tego typu fachowym teście będziesz wiedział już wszystko, a wszelkie wątpliwości rozwieje lekarz, który w takim badaniu zobaczy to, to co laik pewnie przeoczy.

Jeśli absorbują Cię opisywane w tym artykule tematy i masz ochotę przeczytać większą ilość wiadomości na taki temat - kliknij tu (https://drjanicki.pl/kontakt).

2024-02-06 20:29:06