Problem z nietrzymaniem moczu – czy i w jaki sposób można sobie poradzić z tą dolegliwością?

Nietrzymanie moczu to problem niejednej kobiety. Niestety jedynie nieliczne pójdą do lekarza, ponieważ wstydzą się powyższej przypadłości, mimo że można sobie z nią poradzić. Należy wyłącznie wiedzieć w jaki sposób.
Zacznijmy od tego, kto z reguły zmaga się z tą niedyspozycją. To zazwyczaj kobiety po 60-tym roku życia, jednakże zdarzają się również młodsze przedstawicielki płci pięknej, na ogół po przebytej ciąży.
problemy zdrowotne
Przez nieprawidłowe funkcjonowanie dolnych dróg moczowych mocz wydobywa się w niespodziewanych sytuacjach, m.in.

Zobacz naszą następną stronę. Tam znajdują się interesujące treści. Prosimy - doczytaj szczegóły (http://www.lotos.mielec.pl/podologia/). Będzie nam niezwykle przyjemnie, jeśli wątki przypadną Ci do gustu.

podczas kichania czy większego wysiłku fizycznego. Jest to bardzo kłopotliwe, dlatego jeżeli także twoim zmartwieniem jest nietrzymanie moczu, leczenie warto jest rozpocząć jak najwcześniej, aby skrępowanie przestało nam towarzyszyć każdego dnia (Gyn Centrum - leczenie chorób sfer intymnych). Gdy zdecydujemy się iść do lekarza, ten musi zaordynować nam odpowiednie badania, dzięki którym możliwe będzie stwierdzenie, jak bardzo rozwinięta w naszym przypadku jest przedstawiana dolegliwość. Badania te niestety nie zawsze są przyjemne, jednakże warto jest się im poddać, aby wszcząć wymagane leczenie. Na czym polega? W początkowym etapie wystarczy ćwiczenie mięśni Kegla, aby przywrócić sprawność mięśni, jakie osłabły i znowu móc je kontrolować. Ćwiczenia wymagają regularności, ale po kilku tygodniach można zauważyć pozytywne efekty. Jeśli nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, potrzebne będzie leczenie farmakologiczne.


Pozostałe artykuły

Systematyczne badania u ginekologa są niezwykle istotne, by należycie troszczyć się o zdrowie

usg
Chcąc troszczyć się dobrze o swoje zdrowie potrzeba koniecznie pamiętać o regularnych badaniach u przeróżnych lekarzy. Jedynie dzięki wizytom kontrolnym możemy stosownie nadzorować własne zdrowie i analizować wszelkie niepokojące symptomy.
1 2