Masaż - Świetny sposób na odpoczynek po ćwiczeniach

Jeśli nasza praca jest siedząca, albo często uprawiamy sport często przydaje się nam masaż. Naturalnie są to odmienne masaże. Inaczej potraktowany zostanie pracownik biurowy, który cierpi na ból kręgosłupa od wielu godzin siedzenia w tej samej pozycji przed komputerem, a inaczej potraktowany zostanie na przykład biegacz, któremu potrzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia napiętych więzadeł.


Decydując się na masaż, należy wiedzieć, że musi być dla nas dobry. Masaż (zobacz: terapia manualna wrocław) sportowy przygotowany jest dla tych, którzy intensywnie trenują swój organizm. Cechuje się dużą mocą i wiąże się z energicznymi uciskami. Polecany jest szczególnie sportowcom a także osobom, które źle oceniły własne siły i mówiąc najprościej mają zakwasy. Nie wystarczy nawet masażer, użyty samodzielnie w domu.. Dla przyszłych sportowców: modny sprzęt fitness.

Jeżeli nie mamy miejsca i przede wszystkim funduszy na zakup fotela mamy jeszcze jedno wyjście. Maty masujące są rozwiązaniem przystępnym praktycznie dla każdego. Dość niedrogie, da się je położyć na fotelu, albo na ziemi. Nie zajmują sporej przestrzeni, ponieważ rozkładamy je tylko na czas masowania, są proste do obsłużenia i działają podobnie jak każdy inny przyrząd do masażu. Oczywiście zwracajmy uwagę na to, czy są dobrze wykonane, czy kabel został dobrze zamocowany – żeby nie wypadł po kilku użyciach. Świetne do rozrywki: .

Dla tych, którzy nie powinny ćwiczyć intensywnie, tworzone są masaże z użyciem takich sprzętów i narzędzi jak platforma wibracyjna. Dzięki niej można stymulować mięśnie w czasie tak zwanych treningów wibracyjnych.
1 2