W jaki sposób trzeba robić zastrzyk, żeby nie bolało?

Do gabinetu stomatologicznego nikt nie chciałby przychodzić za często. I nie musi, chyba że odwlekał to kiedyś za długi czas. Prawda jest taka, że jeśli zamierzamy chodzić do niego regularnie na badania kontrolne, to najprawdopodobniej pominiemy poważniejszych problemów.




A mogą być one bardzo poważne, brak zdrowych zębów może być przyczyną choćby szczękościsku. Najważniejsze jest to, aby nie bać się takiego lekarza. Przez takie przekładanie konsultacji wtedy najnormalniej pogarszamy sprawę. Zamiast tego, gdy tylko objawy rozpoczną nas martwić, musimy udać się do gabinetu. Wtedy najprawdopodobniej te wszystkie operacje jak endodoncja, chirurgia dentystyczna czy też nawet protetyka nie byłaby konieczna, również periodontologia, czyli leczenie paradontozy. Nim to okaże się potrzebne, stanowczo korzystniej byłoby powiedzieć lekarzowi o własnych obawach. I tak podczas pierwszej wizyty nic nie będzie robione. Kto wie, może okazać się, że żadne poważniejsze leczenie nie będzie konieczne. Powinniśmy więc zachowywać się optymistycznie. Każdy obawia się tego typu lekarza jak dentysta.


aplikacja do zarządzania w firmie


Jednak jeśli znajdziemy właściwego, to już pół sukcesu. Jeśli będzie doskonałym specjalistą, a ponadto uprzejmym człowiekiem, to sukces masz już niemal w garści. Porozmawiaj z nim o odpowiednim znieczuleniu. Oraz o metodzie jego aplikowania. Żeby nie poczuć bólu, płyn powinien być wstrzykiwany bardzo powoli.


1 2