Każdy, kto decyduje się na przygarnięcie lub zakup kotka, powinien zatroszczyć się o to, aby prawidłowo się rozwijał

Kotki są słodkie oraz zazwyczaj puszyste. Oczywiście, muszą także coś jeść.


Lata, gdy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiło się jedzeniem ze stołu, na szczęście pomału odchodzą w zapomnienie.
kotki


Dzisiaj mądrzy właściciele pupilów wiedzą już, że to dla ich przyjaciół nie jest zdrowe. dieta psów i kotów różni się. Oprócz tego inaczej odżywia się maluchy, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Dlatego powinniśmy kupić sprawdzone karmy od znanych producentów. Wtedy nie będzie trzeba się niepokoić, co i w jakiej ilości gotować. Na dodatek zaoszczędzimy także masę czasu. Możemy postawić na karmę mokrą lub suchą.

Interesująca informacja? Jeżeli tak sądzisz, poza tym wejdź na ten odsyłacz - zobaczysz o wiele więcej w ofercie, która tyczy się omawianej tu tematyki.

U kociaków zwykle lepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona oczywiście mieć w sobie dużo mięsa, ale także często rybę i warzywa, aby mózg naszego pupila rozwijał się jak należy. Potrzebne są również witaminy oraz inne mikroelementy. Jeśli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie służy mu, to najlepiej ją zmienić. W szczególności jeśli nasz pupil cierpi po niej na biegunki. Pewnie jakieś składniki mu nie służą lub jest na coś uczulony. W większości sklepów zoologicznych można kupić małe próbki z różnych firm, żeby móc je wszystkie wypróbować. Zostańmy przy tej, która najbardziej mu posmakuje.


1 2