Czy podawanie botoksu jest bezpieczną metodą leczenia bruksizmu oraz jakie są inne metody jego leczenia?

Bruksizm można podejrzewać u siebie wówczas, gdy odczuwamy uporczywe bóle głowy bądź pleców. Gdy często budzimy się w nocy również możemy podejrzewać u siebie taką dolegliwość.


Na szczęście dzisiaj można leczyć taką chorobę. Leczenie bruksizmu może pomóc uchronić nas przed mnóstwem poważnych konsekwencji. Należy pójść do stomatologa oraz rozpoznać bruksizm jak najszybciej. Bruksizm przejawia się zgrzytaniem uzębieniem nocą. Najbardziej skuteczną metodą leczenia tej choroby jest zakładanie na noc specjalnej szyny. Ta metoda sprawdza się tylko w początkowym stadium choroby. Jeśli bruksizm jest już bardziej rozwinięty, wtedy zaleca się zastosowanie botulinowej toksyny. Dzięki wstrzyknięciu botoksu w konkretne miejsce na twarzy oraz rozluźnieniu mięśni, zgrzytanie zębami ustanie. Trzeba zaznaczyć, że inne mięśnie działają bez żadnej zmiany. Uboczny efekt tego zabiegu to szczuplejsza optycznie twarz. Botoksowe zastrzyki są używane u Pacjentów, którzy skarżą się na zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego.


Dwójka bawiących się dzieci


Jest to skuteczna metoda, a na efekty zabiegu nie musimy czekać długo.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, kliknij bez wahania tutaj, gdyż świeża publikacja na pewno także jest godna Twojej uwagi.

Rezultat może utrzymywać się przez 6 miesięcy i po tym okresie zabieg trzeba zrobić ponownie. Zabieg ten jest całkowicie niebolesny i zajmuje tylko kilkanaście minut. Można jednak wyzbyć się choroby całkowicie. Wystarczyłoby jedynie zabieg ponawiać przez 2 lata oraz na noc zakładać szynę relaksacyjną. Przyczyna bruksizmu nie jest jeszcze odkryta. Konsekwencją choroby mogą być uszkodzone zęby.


Pozostałe artykuły

Powinno się dbać o zdrowie i przypilnować istotnych wizyt lekarskich, aby zapobiegać występowaniu groźnych chorób

poród
Ludzie często lekceważą zdrowie, dopóki czują się dobrze, a do lekarza idą dopiero wtenczas, kiedy wydarzy się coś niepokojącego. Czasem trafiają do specjalisty, kiedy choroba jest już zaawansowana. Lepiej pamiętać o badaniach profilaktycznych i dbać o swoje zdrowie.
1 2