Pacjent
okulistyka

Kiedy powinniśmy szybko pójść do okulisty i jakiego rodzaju badania może on zlecać?

Nie trzeba żadnego człowieka przekonywać, jak niezwykle istotny narząd to oczy i jak może wpływać negatywnie na życie nieprawidłowe ich funkcjonowanie. Jeżeli u siebie zauważymy jakieś dysfunkcje ostrości wzroku albo dolegliwości bólowe narządów wzroku czy zwężanie pola widzenia, to pilnie powinniśmy wybrać się do okulisty.
poradnia rehabilitacyjna

Uprawiający sport ulegają różnym kontuzjom

Mówi się, iż uprawianie sportu to samo zdrowie i z pewnością w znacznej części tak jest, gdyż dzięki niemu posiadamy lepszą kondycję, jak oraz też wspanialsze ciało. Mimo wszystko powinniśmy wspomnieć, iż w zależności od tego, na jaki typ sportu się zdecydujemy, możemy także ulegać różnego rodzaju urazom. Czasami są one nieduże, jednak czasem potrzebna jest pomoc specjalistycznych przychodni.
fizjoterapia

Fizjoterapia - opis kierunku!

Fizjoterapia to lekarski kierunek powiązany z ochroną zdrowia, eliminacją następstw czy łagodzeniem skutków choroby, zapobieganiem i przywracaniem sprawności w przeciągu całego życia. Fizjoterapia jest sferą poznania akademickiego a także działalności praktycznej, umiejscowiona w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu. W związku z tym jej miejsce w systemie nauk mieści się między teorią kultury fizycznej a naukami lekarskimi, bez względu od podziału nauk i ich klasyfikacji.
akcesoria dentystyczne

Postępujące schorzenie oczu w której dochodzi do defektu siatkówki

Zwyrodnienie plamki żółtej to przewlekła, postępująca choroba oczu, w wyniku jakiej dochodzi do defektu siatkówki, a szczególnie jej środkowej części, to znaczy plamki żółtej. AMD wiedzie do gorszego widzenia, a często do całkowitej ślepoty.
Dziadkowie

Co należy wiedzieć dotyczące opieki paliatywnej i hospicyjnej?

Wiele osób zajmujących się śmiertelnie chorymi najbliższymi nie ma możliwości, by zapewnić im właściwe warunki. Z tej racji rozważa inne opcje, do których należy opieka paliatywna i hospicyjna. Co trzeba wiedzieć odnośnie do powyższych świadczeń?
Dojrzała kobieta

Na czym polega rehabilitacja manualna? Czy warto przejść ten zabieg?

Zbiór metod tudzież technik trudzących się profesjonalną diagnostyką jak również leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych układu ruchu, przykładowo stawów , mięśni , więzadeł to właśnie jest rehabilitacja manualna.


konferencja psychoterapeutów

Kiedy niezbędna jest psychoterapia Kraków jest miastem, gdzie jest dostępna kompleksowa pomoc psychologiczna.

Terapia tego rodzaju koncentruje się na profilaktyce i kuracji zaburzeń oraz rehabilitacji emocjonalnej. Taka rekonwalescencję prowadzi terapeuta - specjalista, który posiada właściwe wykształcenie i umiejętności. Powinno się pamiętać, że psychoterapeuta nie jest psychologiem, psychiatrą, czy terapeutą uzależnień – to diametralnie różne zawody.
soczewka

Co to jest soczewka toryczna oraz czym się różni od normalnego modelu? W czym pomagają, do czego służą?

Soczewka toryczna to typ soczewki, jaka posiada określony, charakterystyczny kształt. Normalne soczewki posiadają powierzchnię sferyczną. Co to oznacza? Trzeba wyobrazić sobie rozciętą w poprzek piłkę do siatkówki plażowej. Soczewka toryczna natomiast to coś, co przypomina przecięty wzdłuż obwarzanek.
Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu

6 zalet dopasowanej rehabilitacji

Fizjoterapeuta jest znawcą, który zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów fizjoterapeutycznych w kuracji, rehabilitacji, także profilaktyce.
lekarz

Oferta obejmująca badanie nasienia – godna rekomendacji klinika

Opcja badań dla panów, jacy mają problemy z zapłodnieniem, dostępna jest na naszej stronie www. Opcje wychodzą ze strony naszych fachowców, co w każdym przypadku chcieliby dawać z siebie sto procent. Wybór możliwości jest bezgraniczny, a badanie nasienia nieinwazyjne, dlatego warto podjąć ten pierwszy krok w kierunku płodności. Rozróżnia się badanie podstawowe i poszerzone, natomiast decyzję finalną podejmuje specjalista.
1 2 3