Co znaczą cyferki przy oznaczeniu oleju przekładniowego i w jaki sposób wybrać najlepszy?

Ewolucja skrzyni biegów jest niezwykle znaczna i obejmuje bardzo wiele rozwiązań. Jeszcze bardziej innowacyjne technologie sprawiają, że stawia to wyzwania koncernom olejowym. Obecnie na motoryzacyjnym rynku możemy spotkać zwykłe skrzynie ręczne, skrzynie automatyczne oraz skrzynie ze skomplikowanymi dwusprzęgłowymi przekładniami.


oleje przekładniowe


Pozostałe artykuły

Z jakiego powodu ważnym jest, by korzystać z profesjonalnych ginekologów

Rudowłosa kobieta
W miastach wykonywane są profesjonalne usługi ginekologiczne. Dzieje się tak toteż, iż szczególnie w wielkich miastach znajduje się wiele placówek ginekologicznych o różnej wielkości, które świadczą kobietom profesjonalne usługi z zakresu ginekologii.


Dlatego zdarza się, iż kobiety dojeżdżają do ginekologów nawet z najbardziej odległych części kraju licząc na to, iż w mieście są mogły otrzymać specjalistyczną pomoc.


łąka


Zastosowane w nich procesy działają pod wielkim obciążeniem.


selfie - urlop


Oleje przekładniowe w skrzyni biegów spełniają bardzo dużo ważnych funkcji. Przede wszystkim odpowiadają za smarowanie, chłodzenie a również za tłumienie wstrząsów oraz hałasów, które wywołane są pracą skrzyni. Takie oleje poprawiają działanie przekładni głównej i ślizgowych łożysk oraz łożysk tocznych. W zależności od tego, w którym miejscu tego typu elementy się znajdują i jakie spełniają role, oleje przekładniowe pracują inaczej. Przekładnia, która posiada zęby proste wymaga wytworzenia trwałej warstwy bez granicznego tarcia. Natomiast przekładnie hipoidalne potrzebują oleju, który chroni współpracujące ze sobą części przed granicznym tarciem. Olej przekładniowy może także chronić przed rdzą i rozpuszcza brudy oraz może chłodzić układ.


Oleje przekładniowe moglibyśmy podzielić ze względu na lepkość i skład chemiczny.

Pragniemy Cię namówić do identycznie interesujących wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę rehabilitacja po urazie rdzenia kręgowego i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Ich przystosowanie do konkretnych sytuacji możliwe jest dzięki dodatkom uszlachetniającym, które mają wpływ na zachowanie się oleju w danej temperaturze. Poprawiają one smarność i chronią przed rdzą a także przeciwdziałają starzeniu się oleju. Klasyfikacja jakościowa, która jest najczęściej używana to klasyfikacja API. Możemy tu wyróżnić sześć klas, które oznaczone są literami GL oraz cyframi od 1 do 6. Oleje klasy 1-3 są stosowane w mechanizmach o małych obciążeniach.
1 2