W jaki sposób skutecznie radzić sobie z menopauzą?

Menopauza to stan, w którym jajniki całkowicie wybywają się swoich czynności, tym samym nie występuje owulacja, zatrzymuje się miesiączka i nie występuje się już możliwość zajścia w ciążę. Warto podkreślić, że menopauza nie jest synonimem klimakterium. Występuje ona po 12 miesiącach od ustania miesiączki i jest ostatnim jego etapem. Głównym czynnikiem wywołującym menopauzę jest wiek.


suplementy i leki
Najczęściej zachodzi ona między 40. a 58. rokiem życia. Oczywiście zachodzi również szereg czynników, w wyniku których proces ten nadchodzi szybciej. Może mieć na to wpływ np. usunięcie jajników lub chemioterapia. Każda kobieta przechodzi ten etap zupełnie inaczej, objawy bywają niemal nieodczuwalne lub bardzo silne. Prócz ustania miesiączki pojawiają się również uderzenia gorąca, kłopoty ze snem, nadmierna potliwość i wahania nastrojów. Zmienia się też jakość życia seksualnego, gdyż pojawia się suchość pochwy, stanowiąca najczęściej duży dyskomfort. W takiej sytuacji, kobiecie może pomniejszyć się libido.

Wybuchy gorąca są momentami naprawdę kłopotliwe, szczególnie kiedy pojawiają się nocą i zakłócają sen. Należy pamiętać o piżamach z lekkich tkanin, używaniu wiatraka lub przewiewnej kołdry. Każda kobieta przechodzi menopauzę odmiennie, w związku z czym leczenie zawsze trzeba konsultować z lekarzem. Ważny jest przykładowo ruch. Aktywność pomoże z kłopotami ze snem lub zmniejszy wybuchy gorąca. Dodatkowo dobrze wpłynie na serce holter ciśnieniowy kraków oraz kości, które są bardzo narażone, w tym czasie. Oprócz tego ruch na pewno poprawi nastrój, co będzie bardzo pomocne przy wahaniach nastroju. Żeby zmniejszyć objawy i czuć się lepiej, należy udać się do lekarza i stosować przez pewien czas Przykładowo hormonalną terapię zastępczą. Więcej w temacie: czytaj o leku na menopauzę.

Aktualnie wiele procesów można ułatwić dzięki Internetowi, tak samo jest z sprawdzanie leków. Weryfikacje w sieci pozwolą nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Przede wszystkim mamy możliwość dokładnego zapoznania się ze składami. Nie nabywamy niczego bez przemyślenia. W dodatku naprawdę możemy zaoszczędzić. Powszechnie wiadomo, jak dużo czasu można spędzać w kolejkach w aptekach. Oprócz tego często znajdują się w niej ludzi roznoszący choroby. W związku z tym leki na menopauzę bez recepty powinno się nabywać w Internecie.
1 2