Nietrzymanie moczu jako oznaka nieprawidłowej pracy dolnych dróg moczowych

Problem nietrzymania moczu nie jest następstwem starzenia się organizmu. Dotyka zarówno facetów, jak i kobiet i jest to oznaka nieprawidłowej pracy dolnych dróg moczowych, czyli pęcherza, zwieracza i cewki moczowej.


Tatuaż, tatoo


Niedogodność ta może być spowodowana przez zakażenia układu moczowego, kamicę, rozluźnienie cewki moczowej, zejście pęcherza, zwiotczenie mięśni miednicy, otyłość i zaparcia. Bywa również następstwem zaburzeń hormonalnych, operacji urologicznych i przebytych porodów i zabiegów ginekologicznych.


W rezultacie mięśnie tracą elastyczność i nie zwierają dostatecznie dokładnie ujścia pęcherza.

Ciekawy artykuł? Jeżeli masz takie przekonanie, to tak samo interesujące zagadnienia poznasz także we wpisie (https://centrumsella.pl/okulista/), który jest tu.

Mocz zaczyna wyciekać wbrew naszej woli. Kiedy do bezwiednego wyciekania moczu dochodzi podczas kichania, śmiechu, prędkiego marszu, wchodzenia po schodkach, bądź pochylania się, nazywa się to wysiłkowym nietrzymaniu moczu.


Najnowszą procedurą terapii tej dolegliwości jest leczenie laserem - nietrzymanie moczu leczenie laserem. Nietrzymanie moczu leczenie laserem jest zabiegiem bezbolesnym trwającym krótko i dający świetne efekty.

Omawiane w tym wpisie zagadnienia Cię intrygują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tutaj - to bardzo ważna strona (https://gekonbio24.pl/kremy-orzechowe-czekolad-slonecznikowe-tahina,c94.html) dla miłośników tego typu problematyki.

Kuracja jest dedykowana głównie kobietom w młodszym wieku, borykającym się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu w stopniu lekkim i umiarkowanym.


Zabiegi z użyciem lasera są coraz to nagminniej wykorzystywane w kraju - obkurczanie pochwy. Obkurczanie pochwy tą procedurą daje gwarancję dokonania zabiegu w sposób skrupulatny, bez krwawienia, bezbolesny.
1 2