Jak wyekwipować domową apteczkę?

Nie trzeba zmieniać mieszkania w punkt apteczny, lecz domową apteczkę powinniśmy mieć. Przechowywane pod ręką opatrunki mogą ocalić życie. A podane odpowiednio wcześnie leki mogą pomóc ustrzec się wizyty u lekarza.


Zawartość apteczki domowej zależy tak naprawdę od wymogów domowników.


Sporty wodne


Pozostałe artykuły

W jaki sposób zadbać o własną jamę ustną - a więc, o wiele lepiej jest zapobiegać, niż leczyć!

choroby jamy ustnej
Jama ustna jest wbrew wszelkim pozorom pojedynczym z ważniejszych elementów naszego ciała - i jak się okazuje jednym z tych, które to najprościej poddają się infekcjom oraz chorobom.


Góry z samolotu


Jeżeli służyć ma osobie cierpiącej na choroby przewlekłe, musi się w niej znaleźć zasób zażywanych medykamentów na co najmniej najbliższe siedem dni. Na pozostałą zawartość apteczki domowej, tak jak u ludzi nie chorujących na przewlekłe niedomagania, muszą składać się farmaceutyki konieczne w razie pilnych niedomagań.


Na liście na pewno muszą się znaleźć: ciepłomierz, plastry z opatrunkiem, plaster bez opatrunku, kompres, lekarstwa przeciwbólowe, lekarstwa osłabiające Objawy przeziębienia. Pamiętaj, że hurtownia medyczna nie ma prawa sprzedawać leków bezpośrednio klientom, dlatego zaopatruj się w medykamenty w pobliskiej aptece. Apteczka powinna być znakomicie zabezpieczona przed dziećmi. Wolno w niej gromadzić wyłącznie leki czytelnie opisane: nazwa specyfiku, przeznaczenie, termin ważności. Nie powinno się nagromadzać zbyt dużej ilości leków. Medykamenty należy składować w ich własnych pojemnikach. Nie wolno ich przesypywać. Należy zwracać uwagę na instrukcję składowania specyfików. Niektóre muszą przechowywane być w sposób szczególny.
1 2