Jak wyekwipować domową apteczkę?

Nie trzeba zmieniać mieszkania w punkt apteczny, lecz domową apteczkę powinniśmy mieć. Przechowywane pod ręką opatrunki mogą ocalić życie. A podane odpowiednio wcześnie leki mogą pomóc ustrzec się wizyty u lekarza.


Zawartość apteczki domowej zależy tak naprawdę od wymogów domowników.


Sporty wodne


Góry z samolotu


Jeżeli służyć ma osobie cierpiącej na choroby przewlekłe, musi się w niej znaleźć zasób zażywanych medykamentów na co najmniej najbliższe siedem dni. Na pozostałą zawartość apteczki domowej, tak jak u ludzi nie chorujących na przewlekłe niedomagania, muszą składać się farmaceutyki konieczne w razie pilnych niedomagań.


Na liście na pewno muszą się znaleźć: ciepłomierz, plastry z opatrunkiem, plaster bez opatrunku, kompres, lekarstwa przeciwbólowe, lekarstwa osłabiające Objawy przeziębienia.

Nie ociągaj się - naciśnij ten link panorama zębów kraków i ciesz się opublikowanymi tam świeżymi artykułami. Zapewne rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Pamiętaj, że hurtownia medyczna nie ma prawa sprzedawać leków bezpośrednio klientom, dlatego zaopatruj się w medykamenty w pobliskiej aptece. Apteczka powinna być znakomicie zabezpieczona przed dziećmi. Wolno w niej gromadzić wyłącznie leki czytelnie opisane: nazwa specyfiku, przeznaczenie, termin ważności. Nie powinno się nagromadzać zbyt dużej ilości leków. Medykamenty należy składować w ich własnych pojemnikach. Nie wolno ich przesypywać. Należy zwracać uwagę na instrukcję składowania specyfików. Niektóre muszą przechowywane być w sposób szczególny.


Pozostałe artykuły

Nim się obejrzymy i tegoroczne lato pożegna nas na dobre, a jego miejsce zajmie nieciesząca się sławą jesień

ból gardła
Szaruga i chlapaniny wspomagane silnym wiatrem na żadną osobę nie mają dobroczynnego oddziaływania, a przeziębienia i grypa zaczną atakować wszystkich.


Nie oszczędzają bynajmniej żadnego. Starszy, młodszy czy maleńkie dziecko jest w równym stopniu wystawione na zachorowanie.
1 2