O czym zawsze powinien pamiętać wszelki lekarz i jakie mogą być specjalizacje?

Czy wiesz jak brzmi pierwsza zasada, jakiej uczą się słuchacze szkół wyższych medycyny? To wypowiedziane poprzez tzw. ojca problematyk medycznych Hipokratesa łacińskie słowa: primo non nocere. Znaczy to, iż już w starożytności obywatele byli świadomi faktu, że podobnie jak działania medyków mogłyby uzdrawiać, tak mogą również zaszkodzić.


Nasz system jest albowiem równocześnie niezwykle delikatny i słaby, wszakże z drugiej strony silny i wytrzymały.


Wszelki lekarz wie o niniejszym doskonale. Dlatego nauka takiego fachu nie jest prosta, traktować ją należy raczej jako powołanie, ponieważ oprócz dogłębnej wiedzy wymaga także cierpliwości i znajomości kłopotów, przez które przechodzi każda chora osoba. Przykładowo: czy pamiętasz, że każdy doktor studiuje początkowo ogólną budowę ciała człowieka, a dopiero później wybiera wyznaczoną specjalizację? Także przykładowo stomatolog powinien wiedzieć niezwykle dużo o tym, jaki nacisk posiadają zęby na przykładowo układ nerwowy. A wymienionych specjalności lekarskich jest wszakże bardzo dużo: neurolog, okulista (Oceń okulistkę Dzięgielewska) czy też kardiolog to wyłącznie najbardziej znane przykłady. Ponadto są jeszcze takowe branże jak przykładowo alergolog czy ginekolog. Jest ich zresztą znacznie więcej.


lekarz


Pozostałe artykuły

Piękny uśmiech jest tym, co z reguły daje możliwość, by przełamywać pierwsze lody i zawierać nowe przyjaźnie

implanty
Piękny oraz śnieżnobiały uśmiech od wieków jest wizytówką każdego człowieka. Lubimy kontaktować się z ludźmi, którzy posiadają zdrowe oraz ładne zęby.


A kto jest tak zwanym lekarzem pierwszego kontaktu, do którego chodzimy do przychodni? Jest to tak zwany internista, czyli doktor ogólny, który po wstępnym rozpoznaniu dolegliwości mógłby spróbować dopomóc samodzielnie oraz zapisać receptę na właściwy medykament albo napisać skierowanie do odpowiedniego specjalisty zajmującego się taką dolegliwością. Dopiero takowy lekarz - nasz serwis www - będzie w stanie pomóc nam w naszej danej sytuacji.
1 2