Sposoby na łysienie

Wiele ludzi zmaga się z rzadkimi chorobami, które polegają m.in. na wypadaniu włosów i nadmiernym łysieniu. W szczególności tenże problem dotykać może kobiety, dzieci oraz młode osoby, dla których może okazać się dużym problemem oraz dyskomfortem, natomiast w pewnych przypadkach prowadzą one nawet do depresji oraz zamknięcia się na świat.


Innowacyjne metody jednak są w stanie sprawić, iż normalne życie, także z chorobą jest możliwe.
mózgi


Jak? Otóż, odpowiedź jest prosta - wszczepianie włosów. Jest to chirurgiczny (Dr Janicki - operacja przepukliny kręgosłupa) zabieg, który polega na uzupełnianiu wszystkich ubytków włosów w obszarach, gdzie wypadły, bądź znacznie przerzedziły się. Choroby tego typu są różne - zaliczyć można do nich m.in. łysienie związane z oparzeniami, urazami, po napromieniowaniu, a także spowodowane bliznami pooperacyjnymi, bądź stanami zapalnymi skóry głowy. Wszczepianie włosów po raz pierwszy miało miejsce w 1959 roku, jednak dziś jest to zabieg chirurgiczny wykonywany każdego dnia. Istnieją kliniki - także w Polsce - które zajmują się takimi przeszczepami, z kolei w swoich zespołach medycznych posiadają najlepszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.


Szczególnie dużym dylematem może okazać się wypadanie włosów u kobiet. Dla pań, które bardzo dbają o swój wygląd boją się pokazać światu z przerzedzonymi włosami, bądź też za wszelką cenę próbują zatrzymać tenże problem. W wielu przypadkach - bez skutku.


1 2