Cholesterol
herbata w szklance z uchem

Różnice między białą, czerwona a zieloną herbatą – działanie. Porady dla smakoszy

Herbata z sukcesem zdobyła krajowy rynek spożywczy. Co prawda wciąż cieszy się mniejsza popularnością niż kawa jednak ma coraz znaczniejsze grono smakoszy. Herbata zwykle jest kojarzona z naparem rozgrzewającym, wyciszającym i leczniczym, jednak niektóre jej rodzaje potrafią działać tak samo dobrze, a nawet lepiej niż kawa.
herbata

Wartościowe szczególności czerwonej herbaty - czemu wskazane jest aby ją pić?

Rozliczne gatunki herbat przystępne aktualnie zezwalają każdemu na wybranie najdoskonalszej dla siebie. Zielona jest znakomitym zastępnikiem kawy, biała oczyszcza z antyoksydantów, a czarna to znany każdej osobie symbol angielskiej tradycji. Herbatę warto pić, nie jedynie ze względu na odczucie smakowe, lecz przede wszystkim przez jej wyjątkowo wartościowe elementy, które mieści.
mieszkanie

W czym pomaga olej arganowy? Dlaczego korzystnie go stosować Jakie ma plusy?

olejek arganowy to jeden z bardziej drogich i docenianych olejków na świecie. Wytwarza się go z owoców żelaznej arganii, a do produkcji jednego litra olejku tłoczonego na zimno trzeba zużyć aż 30-35 kg
Pożywne śniadanie

Farmaceutyki, suplementy i kosmetyki weryfikowalne przez Internet

Zdrowy tryb życia to przede wszystkim zdrowe odżywianie. Człowiek, który porządnie się odżywia, to taki, który je chociaż 4 posiłki dziennie. Istotne, by pokarmy były różne, a porcje nieznaczne. Jedzmy tyle, ile potrzebujemy, a nie tyle, ile jest nałożone. W całkowitym dziennym jadłospisie, śniadanie odgrywa największą rolę, toteż winno być takie, by spokojnie dostarczało nam tyle werwy, ile potrzeba do pory obiadowej. Najprawidłowiej jest ani nie zjadać za dużo, aby później nie czuć pełności, jednak również nie zjadać za malutko.
filiżanka herbaty

Co wiemy o herbacie? Jakie istnieją jej rodzaje? Czemu warto ją pić, jakie daje korzyści?

Osoby lubiące herbatę mają naprawdę spory wybór. Tak naprawdę w każdym ze sklepów mogą wybrać herbatę czarną, czerwoną i białą. Smak jak i właściwości zależą od gatunku oraz sposobu zaparzania.

Zdaniem wielu znawców najzdrowsza i bardzo wartościowa jest herbata dobrego gatunku liściasta. Odda ona w pełni cały smak oraz zapach, tak więc lepiej nie kupować tych całkiem tanich herbat, a już na pewno nie w torebkach.