Ogrody
Wiejski ogród

Co uczynić, aby trawa przy domu była bardzo ładna?

Trawa powinna być piękna, sprawiająca, że tak jakby dosłownie cały ogród będzie aż promieniał. Zresztą nie ma większego sensu pisać o tym, bo definitywnie każdy właściciel ogrodu świetnie wie jak niesamowicie ważne jest to by w żadnym razie nie zakładać, iż sytuacja jest odmienna.
Ogrodowe oczko

Planowanie i tworzenie ogrodów

Wiosna w pełni, za moment lato wybuchnie pełnią kolorów i zapachów. Wzdłuż i wszerz rosną bajeczne kwiaty, kwitną drzewa. Podziwiasz piękniezadbane ogrody sąsiadów, a na własnym podwórku widzisz tylko nieładny trawnik? Może czas skorzystać z pomocy fachowców?
Spacer włoską riwierą

Umocnienia z betonu na świetnym poziomie

Zaufanie klientów do producenta, patrząc na proponowane przez niego gazony betonowe, daje się dostrzec nie od dzisiaj. Wybierając sprawdzone oferty, stawiamy na bezsprzecznie wyjątkową jakość w znakomitym wydaniu. Przy każdym zamówieniu można zwrócić się do naszych doświadczonych konsultantów z pytaniem o różne propozycje oraz usługi dodatkowe. Zamawiający nierzadko decydują się też na profesjonalny oraz bardzo precyzyjny montaż gazonów w ogrodzie, gdyż wówczas jest to dla nich wyjątkowo komfortowe.
otoczaki

Wykorzystanie naturalnych tworzyw jakimi są kamienie

Kamień to tworzywo naturalne, do jakiego człowiek od zawsze miał dobry dostęp. Z tej przyczyny jest on używany do różnorodnych celów. Zazwyczaj kamienie wykorzystuje się w budownictwie, do stawiania i pokrywania różnorodnych budowli. W dawnych czasach większą część domów ludzkich stawiano z kamienia. Różnego rodzaju zamki i pałace zbudowane z tego tworzywa przetrwały do dziś w doskonałym stanie, co świadczy o kunszcie budowniczych i trwałości tworzywa.
Chryzantema wielkokwiatowa

Poznajemy chryzantemy

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Drzewa owocowe

Podstawowe czynności w ogrodzie

Ogród to miejsce, które posiada różnorodne funkcje. Wielu ludzi dba o swoje posesje i ogrody po to, by wyglądały jak najkorzystiej z zewnątrz. Odpowiednio zadbany ogród może bowiem w znaczny sposób poprawić wygląd budynku i całej posesji. Ogród jest również miejscem, w którym przyjemnie spędza się czas, często poprzez odpoczynek. Ogólnie wiadome jest bowiem, że w czasie ciepłych dni znacznie przyjemniej spędza się czas na łonie natury niż w pomieszczeniach, w szczególności w czasie upałów. Właściciele posesji samodzielnie więc tworzą sobie dobrą lokalizację do relaksu na co dzień. Bardzo wiele rzecz jasna zależy od tego, jakiej wielkości jest teren, niewielkie wymiary mogą bowiem znacznie zmniejszyć możliwości właściciela w kwestii tworzenia tego ogrodu. Ograniczeniem są też czasami możliwości finansowe. Jednak nawet osoby o ubogich środkach mogą mieć zadbany, atrakcyjny ogród.
chryzantema

Unikalne miejsce pełne pięknych chryzantem – uprawa w Praszce

Chryzantemy to pod wieloma względami krzewy unikatowe. Ich wielkie zróżnicowanie sprawia, że można rozkoszować się ich cudnymi kwiatami na różnorodne okazje i pory roku. Współcześnie wielokolorowe puszyste kule z okrągłym środkiem w żadnym razie nie są tylko kwiatami na 1. listopada – stanowią dekorację w wielu aranżacjach ogrodowych , a także bukietach okolicznościowych. Dużo zależy tu od indywidualnych potrzeb,a także od preferencji klienta.
piękne otoczaki w ogrodzie

Urządzanie ogrodu Praktyczne rady

Ogród to miejsce, które służy odpoczynkowi i odprężeniu na łonie natury. Powinien być oazą spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od gustu i ilości wolnych chwil ogrody będą wyglądać różnie. Lata temu przydomowy ogródek wykorzystywany był przede wszystkim do uprawiania warzyw i owoców, by nie trzeba było ich nabywać. Jeżeli teren był wystarczająco duży, odgradzało się miejsce na sad, gdzie sadzono drzewa owocowe.
Czym kosić trawnik?

Myślisz, iż własny dom to leniuchowanie? Nie do końca, bo oczekuj wielu różnych zadań – w domu, jak w ogrodzie

Wiele osób decyduje się na dom z ogródkiem. I dobrze, to cudownie być posiadaczem takiego domu, być u siebie, nie musieć się użerać z sąsiadami w bloku. Wiele osób marzy w sumie o tym, żeby wybudować dom i mieć święty spokój. Kłopot w tym, iż świętego pokoju mieć nie będziesz. Owszem, sąsiedzi z bloku to już historia, lecz uaktywnią się inne dylematy. Jakiego typu?
Trawnik

Korzystajmy z świetnej jakości urządzeń|Doskonałej jakości sprzęt do ogrodu

Jeżeli obok naszego domku jest trawnik, który przynajmniej czasami musimy zasadzić, to z pewnością należy mieć na swoim wyposażeniu jak najlepsze sprzęty, dzięki którym będziemy mogli to wykonać. To samo tyczy się chwili, kiedy posiadamy kominek i co jakiś czas musimy porąbać drewno, żeby móc w nim rozpalić. Wtedy też powinniśmy wykorzystywać wyłącznie siekiery najwspanialszej firmy.