Psychoterapia
plaża

Efektywna pomoc dla pacjentów zmagających się z problemami

Problemy psychiczne są nie lada wyzwaniem dla każdego człowieka. Warto zatem w odpowiednim czasie zgłosić się po pomoc do specjalisty, aby równocześnie zadbać o swój komfort w sferze psychicznej.
depresja

Psychika też przeżywa kryzys

Problemy ze snem jest to bardzo szeroka grupa, obejmująca właściwie wszystkie negatywne objawy związane ze snem. Z jednej strony szkodliwa jest bezsenność, czyli nierzadko zupełna niemożność zaśnięcia; z drugiej strony nadmierne spanie także bywa szkodliwe. Przykładem zaburzenia snu jest także narkolepsja, odznaczająca się nagłymi napadami nrkolepsji i zasypianiem w nieoczekiwanych lokalizacjach i miejscach. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem w czasie snu i jest o tyle niebezpieczne, że taki człowiek może skądś spaść doznać obrażeń.
kieliszek, zastawiony stół

Choroba alkoholowa jako choroba zabójcza zagrażająca istnieniu - czy wiesz w tym zakresie wystarczająco?

Alkoholizm to choroba zabójcza, która zagraża życiu. Jest chorobą, jaka jest w stanie skrzywdzić jakąkolwiek osobę o różnym statusie społecznym. Nie ogranicza się wyłącznie do osób ubogich, czy bez wykształcenia.
psychoterapeuta

O uczucie w małżeństwie warto zatroszczyć się zanim będzie za późno i rozpocząć wspólnie z małżonkiem terapię

Ostatnio psychoterapia jest dość popularna. Psychoterapia pomoże nam polepszyć jakość życia. Na psychoterapię możemy chodzić gdy pragniemy lepiej poznać samych siebie oraz wówczas kiedy pragniemy nauczyć się radzić sobie z różnymi emocjami.
psychoterapia

Problemy, gorszy nastrój, słaba chęć do życia? Każdy niekiedy to czuje. Jeśli jednak masz tak ciągle, warto pomyśleć o wizycie u specjalisty

Świat to miejsce, w którym wiele jest groźnych sytuacji, w którym bez problemu możemy natknąć się na jakieś niebezpieczne zwierzę, przez które można zostać zjedzonym. Świat to... Jeśli tworzysz takie wizje w swoim umyśle, to pamiętaj, iż to tylko wyobraźnia i Twój punkt widzenia. Wcale nie jest tak beznadziejnie. To najzwyczajniej pewna wizja, zupełnie różniąca się od pozostałych. Wydaje się, iż w każdym umyśle rodzą się inne wizje, bo każdy człowiek jest właściwie inny. Co jednakowoż, gdy Twoja głowa produkuje tylko tego typu negatywne, w czarnych kolorach, scenariusze?
panorama - włosy

Sfera bardzo nieznana przez większość ludzi, czyli jak zadbać o zdrowie psychiczne

Praktycznie każdy Polak umie godzinami rozprawiać o swoich dolegliwościach, na co cierpimy, jakie medykamenty stosujemy, jakie są Objawy i tak dalej. Jednak niemalże nigdy nie mówimy o sferze psychicznej.
psychoterapia

Dla jakich osób jest psychoterapia? Czy kwalifikujemy się, żeby zacząć tę formę terapii? Co powinniśmy wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dziś dość popularne i w sumie powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi powszednimi kłopotami do rozwiązania i różnymi smutkami. Liczymy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy przyniesie szybką ulgę w cierpieniu. Warto jednak wiedzieć, że nie każda okoliczność nadaje się na psychoterapię.