Psychoterapia
panorama - włosy

Sfera bardzo nieznana przez większość ludzi, czyli jak zadbać o zdrowie psychiczne

Praktycznie każdy mieszkaniec Polski potrafi całymi godzinami rozmawiać o swoich chorobach, na co cierpimy, jakie leki bierzemy, jakie mamy Objawy i tak dalej. Jednak praktycznie nigdy nie mówimy o sferze psychicznej.
kieliszek, zastawiony stół

Choroba alkoholowa jako choroba zabójcza zagrażająca istnieniu - czy wiesz w tym zakresie wystarczająco?

Choroba alkoholowa to choroba śmiertelna, która zagraża istnieniu. Jest chorobą, która może dotknąć każdą jednostkę o dowolnym statusie społecznym. Nie ogranicza się wyłącznie do osób biednych, czy niewykształconych.
depresja

Psychika też przeżywa kryzys

Problemy ze snem jest to niezwykle duża grupa, zawierająca w zasadzie wszystkie negatywne symptomy związane ze snem. Z jednej strony męcząca jest bezsenność, czyli nierzadko całkowita niezdolność do zaśnięcia; z drugiej strony nadmierne spanie również bywa groźne. Przykładem problemu ze snem jest również narkolepsja, objawiająca. Jednym z groźniejszych zaburzeń snu będzie somnambulizm, czyli lunatykowanie. Jest to spacerowaniem podczas snu i jest o tyle groźne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.
psychoterapeuta

O uczucie w małżeństwie warto zatroszczyć się zanim będzie za późno i rozpocząć wspólnie z małżonkiem terapię

Ostatnio psychoterapia stała się dosyć ceniona. Dzięki terapii możemy polepszyć jakość życia. Na terapię możemy chodzić wówczas kiedy chcemy lepiej poznać samych siebie oraz gdy pragniemy posiąść umiejętność jak radzić sobie z różnymi emocjami.
plaża

Efektywna pomoc dla pacjentów zmagających się z problemami

Problemy psychiczne są nie lada wyzwaniem dla każdego człowieka. Warto zatem w odpowiednim czasie zgłosić się po pomoc do specjalisty, aby jednocześnie zadbać o swój komfort dotyczący psychiki.
psychoterapia

Problemy, gorszy nastrój, słaba chęć do życia? Każdy niekiedy to czuje. Jeśli jednak masz tak ciągle, warto pomyśleć o wizycie u specjalisty

Świat to miejsce, w którym pełno jest niebezpiecznych sytuacji, w jakim bez trudu możemy natknąć się na jakieś dzikie zwierzę, przez jakie można zostać pożartym. Świat to... Jeśli tworzysz takie obrazy w swoim umyśle, to pamiętaj, iż to tylko wyobraźnia i Twój punkt widzenia. Wcale nie jest tak źle. To po prostu konkretna wizja, całkowicie odmienna od pozostałych. Wydaje się, że w każdym umyśle rodzą się inne wizje, bo każdy człowiek jest przecież inny. Co jednakże, gdy Twoja głowa kreuje jedynie takie okropne, w czarnych barwach, scenariusze?
psychoterapia

Dla jakich osób jest psychoterapia? Czy kwalifikujemy się, żeby zacząć tę formę terapii? Co powinniśmy wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dziś dość popularne i w sumie powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi powszednimi kłopotami do rozwiązania i różnymi smutkami. Liczymy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy przyniesie szybką ulgę w cierpieniu. Warto jednak wiedzieć, że nie każda okoliczność nadaje się na psychoterapię.