Światło
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Lampa do światłoterapii może odpowiednio oddziaływać na nasze samopoczucie. Im więcej słońca i właściwego światła jest w naszym otoczeniu, tym więcej radości odczuwamy oraz wspanialsze jest nasze samopoczucie. Niestety funkcjonujemy w takim klimacie, że przez kilka miesięcy jesteśmy wystawieni na ponurą aurę, kiedy tego słońca jest malutko.
Światłoterapia

Lampa do światłoterapii proponowana jest zwłaszcza zimą

Psychiczne podejście do życia jest ważne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne nastawienie do życia mamy, tym lepiej nam wszystko idzie, prędzej organizujemy swoje sprawunki oraz mamy więcej siły do działania. Przez to tak istotne jest to, abyśmy troszczyli się o swoją psychikę i dostarczali jej jak najwięcej dobrych bodźców.
depresja

Jakimi metodami walczyć z zimową depresją?

Niewielu ludzi wie o tym, w jak dużym stopniu warunki atmosferyczne mają wpływ na generalny stan psychiczny człowieka. Rzecz jasna zauważa się, że spora liczba osób ma lepszy nastrój gdy świeci słońce.
światło

Leczenie z rozmaitych chorób za pomocą światła

Światło jest ogromnie ważnym elementem życia człowieka. Faktem jest, że praktycznie bez światła nie ma życia. Bez wątpienia faktem jest, że ludzie żyjący w strefach, które mają ograniczony dostęp światła słonecznego w ciągu roku, mają o wiele większe szanse zachorowania przykładowo na depresję. Z tej przyczyny dostęp do naturalnego światła i ciepła pochodzącego ze Słońca jest tak istotny. Na przykład w Polsce, która położona jest w strefie klimatu umiarkowanego, zdarza się, że rocznie jest duża liczba dni gdy słońce jest niewidoczne.
Lampy ogrodowe

Piękny ogród dzięki oświetleniu

Podmiejski dom to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Niemniej, aby nasz dom dawał nam radość, dobrze zadbać też o o teren do niego przylegający. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie ważne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie rozlokowane lampy ogrodowe uwypuklają walory nawet niewielkiego ogródka, a z dużego ogrodu dobrze dopasowane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.
Żarówka

A może światło na depresję?

Na zewnątrz słonecznie i pięknie, a Ty jesteś zasmucony i nic Cię nie cieszy? Ponownie dotknęła Cię depresja? Ten problem spotyka niestety coraz częściej bardzo dużo osób.
leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Każdy człowiek pragnie być zdrowy, ponieważ różne problemy ze zdrowiem najczęściej odbierają człowiekowi radość życia

Różne schorzenia niestety nie należą do przyjemnych spraw. Nawet tak błaha rzecz jak przeziębienie albo katar skutecznie potrafi popsuć nam pozytywne nastawienie oraz najbliższe plany.

Fototerapia i jej zalety

Ostatnimi czasy wyjątkowo lubiane stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem za pomocą odpowiedniego rodzaju światła, które posiada właściwości lecznicze i o wiele większe natężenie aniżeli normalne lampki. Umożliwia leczenie depresji wywołanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, zwłaszcza w okresie zimy. Deficyt światła może doprowadzać m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahań nastroju, kłopotów z koncentracją oraz zakłóceń w rytmie wydzielania hormonów.
ogród

Garść nieteoretycznych rad, w jaki sposób stworzyć unikatową atmosferę w przydomowym ogrodzie

Ponieważ zbliża się lato, coraz częściej myślimy o tym, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ów czas upływa przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy stają się właścicielami domów wielorodzinnych położonych na terenie wsi. To oni są w stanie cieszyć się rannym śniadaniem w ogrodzie lub grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeżeli już o wieczornej porze rzecz, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie małych lampek solarnych.
depresja

Pewny środek na walkę z depresją zimową

Za oknem szaro i ponuro... Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” - myślimy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Irytuje nas wszystko, przygnębienie i ciągłe, pesymistyczne myśli coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Coraz mniej rzeczy sprawia nam przyjemność, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.