Lampa

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy miłośnicy pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie kilka razy w ręku jedną z jej najsławniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odkrywa bramę do zamkniętego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis budzącej się przyrody, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można się bawić. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest także jego zagospodarowanie. Aby przemienić swój tajemniczy ogród na bajkowy ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.
fototerapia

Czym jest światłoterapia i jak czynnie leczyć symptomy chandry zimowej?

Depresja zimowa dotyka współcześnie dużo osób i jest spowodowana brakiem bądź także niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, podczas gdy na dworze robi się ciemno już późnym popołudniem nieraz zdołamy odczuwać niepokój lub też stany depresyjne, pogarsza się nasz nastrój i samopoczucie. Aczkolwiek jednak depresję zimową można aktywnie przezwyciężyć oraz wyleczyć. Jak?
Lampy ogrodowe

Piękny ogród dzięki oświetleniu

Podmiejski dom to dla wielu największe marzenie o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Niemniej, aby nasz dom przynosił nam nas cieszył, dobrze zatroszczyć się też o teren dookoła. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie istotne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie rozstawione lampy ogrodowe uwypuklają walory nawet niewielkiego ogródka, a z okazałego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Odmień swój ogród na lato.

Lato sprzyja grillowaniu, leniwemu pobytowi na łonie natury. Dla tych, którzy z utęsknieniem wyglądali wysokich temperatur, piknikowanie jest spełnieniem marzeń o końcu zimy. Wzrost temperatur to również pora budzenia się do życia wszelakich żyjątek, a także posadzonych w ogródkach kwiatków.

Fototerapia i jej zalety

Ostatnimi czasy nadzwyczaj lubiane są zabiegi fototerapii. Fototerapia to naświetlanie przy pomocy właściwego typu światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc aniżeli normalne lampki. Wspomaga leczenie depresji spowodowanej brakiem słońca wcześnie rano, szczególnie podczas zimy. Niedobór światła może przyczynić się np. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, trudności z koncentracją oraz zakłóceń w rytmie wydzielania hormonów.